טאבלט מומלץ
התשובה הקצרה
Lenovo Yoga Tab ו-Lenovo Yoga Tab Plus מקבלים את הציון הגבוה (9.2). Yoga Tab עולה 2,199 ₪, עם מסך 3.2K ב-144Hz, 12GB RAM, ומקלדת ועט באריזה. Yoga Tab Plus מוסיף 16GB RAM, מסך 12.7 אינץ׳ וסוללה של 10,200mAh, ועולה 3,049 ₪. בתקציב נמוך, Acer Iconia Tab A8 (8.9) עולה 599 ₪, עם מסך 8 אינץ׳ HD ו-4GB RAM.
חלק מהקישורים לחנויות הם קישורי שותפים: אם תקנו דרכם, ייתכן שנקבל עמלה. זה לא משנה את המחיר שלכם ולא את הציון. המדיניות המלאה
Lenovo Yoga Tab 12GB/256GB
מסך 3.2K ב-144Hz, Snapdragon 8 Gen 3, מקלדת ועט באריזה. 2,199 ₪.
השווינו עשרה טאבלטים של Lenovo ו-Acer שנמכרים ב-KSP, בטווח מחירים של 599 עד 3,049 ₪. המחירים והמפרטים נלקחו מדפי המוצר ב-KSP ב-18.10.2026. הציון מחושב משבעה קריטריונים לפי כללים קבועים. לא בדקנו את הטאבלטים בידיים.
חדות המסך נמדדת בצפיפות פיקסלים ולא ברזולוציה, כדי שמסך גדול לא יקבל יתרון רק בגלל הגודל. כשנתון לא מופיע בעמוד, התא נשאר ריק. ההערות בדף המוצר מפרטות סתירות בין חלקי העמוד.
הבחירות שלנו לפי צורך
- תמונה תתווסף
- תמונה תתווסף
- תמונה תתווסף
- תמונה תתווסף
המחיר הנמוך
Acer Iconia Tab A8 4GB/128GB
599 ₪ ב-KSP, עם כיסוי באריזה. מסך 8 אינץ׳ ו-4GB RAM.
- KSP 599 ₪ לחנות
- תמונה תתווסף
הדירוג המלא
-
מקום1תמונה תתווסף
מסך 3.2K ב-144Hz, Snapdragon 8 Gen 3, מקלדת ועט באריזה. 2,199 ₪.
יתרונות
- מקלדת ועט באריזה
- מסך 3.2K ו-144Hz
- Snapdragon 8 Gen 3 ו-UFS 4.0
חסרונות
- 2,199 ₪
- microSD לא צוין
- אין GPS לפי העמוד
למי זה מתאים
- עבודה ולימודים עם מקלדת
- ציור וכתיבה בעט
למי זה פחות מתאים
- תקציב של פחות מ-1,500 ₪
9.2 מתוך 10- KSP 2,199 ₪ לחנות
-
מקום2תמונה תתווסף
16GB RAM, מסך 12.7 אינץ׳ והסוללה הגדולה בהשוואה, עם מקלדת ועט. היקר בהשוואה, 3,049 ₪.
יתרונות
- 16GB RAM והסוללה הגדולה בהשוואה
- מקלדת ועט באריזה
- שישה רמקולים
חסרונות
- היקר בהשוואה, 3,049 ₪
- microSD לא צוין
- Android 14 בעמוד
למי זה מתאים
- עבודה כתחליף למחשב נייד קל
- עריכת תמונות ווידאו קלה
למי זה פחות מתאים
- מי שצריך טאבלט לצפייה בלבד
9.2 מתוך 10- KSP 3,049 ₪ לחנות
-
מקום3תמונה תתווסף
טאבלט משחקים של 8.8 אינץ׳: 165Hz, המסך החד בהשוואה ו-350 גרם. בלי עט ובלי מקלדת.
יתרונות
- קצב רענון 165Hz
- Snapdragon 8 Gen 3 ו-12GB RAM
- 350 גרם בלבד
חסרונות
- מסך קטן, 8.8 אינץ׳
- microSD לא צוין
- בלי עט
למי זה מתאים
- משחקים
- מי שרוצה טאבלט חזק וקטן
למי זה פחות מתאים
- עבודה במסך מפוצל על מסך גדול
- כתיבה בעט
8.9 מתוך 10- KSP 1,949 ₪ לחנות
-
מקום4תמונה תתווסף
8GB RAM, 256GB ועט באריזה ב-1,209 ₪. מעבד ותיק יחסית ובלי כיסוי.
יתרונות
- 8GB RAM ו-256GB אחסון ב-1,209 ₪
- עט באריזה
- סוללה 8,600mAh
חסרונות
- בלי כיסוי באריזה
- Android 14 בעמוד
- מעבד ותיק יחסית
למי זה מתאים
- לימודים עם הרבה קבצים
- מי שרוצה הרבה אחסון במחיר בינוני
למי זה פחות מתאים
- משחקים כבדים
8.9 מתוך 10- KSP 1,209 ₪ לחנות
-
מקום5תמונה תתווסף
הזול בהשוואה, 599 ₪, עם כיסוי. מסך HD קטן ו-4GB RAM. קצב הרענון לא צוין, והציון חלקי.
יתרונות
- הזול בהשוואה, 599 ₪
- משקל 360 גרם
- Wi-Fi 6 ושקע microSD
חסרונות
- מסך HD ברזולוציה 1280×800
- 4GB RAM ומעבד בסיסי
- קצב רענון לא צוין
למי זה מתאים
- ילדים, קריאה וצפייה בסרטונים
- מי שרוצה טאבלט קטן לתיק
למי זה פחות מתאים
- עבודה עם כמה אפליקציות במקביל
- משחקים כבדים
8.9 ציון חלקי: 6 מתוך 7 קריטריונים- KSP 599 ₪ לחנות
-
מקום6תמונה תתווסף
מסך 2.5K ב-90Hz, עט וכיסוי Folio ב-1,299 ₪. 6GB RAM ו-Wi-Fi 5.
יתרונות
- מסך 2.5K חד, 274 PPI
- עט וכיסוי באריזה
- microSD עד 2TB
חסרונות
- 6GB RAM
- Wi-Fi 5
- מעבד ממשפחת הביניים
למי זה מתאים
- לימודים וכתיבה בעט
- צפייה במסך חד בתקציב בינוני
למי זה פחות מתאים
- משחקים כבדים
8.8 מתוך 10- KSP 1,299 ₪ לחנות
-
מקום7תמונה תתווסף
הקל בהשוואה, 320 גרם, ב-639 ₪ עם כיסוי. 64GB אחסון ומסך HD.
יתרונות
- הקל בהשוואה, 320 גרם
- 639 ₪ עם כיסוי
- microSD עד 1TB
חסרונות
- 64GB אחסון בלבד
- מסך HD ו-60Hz
- Android 14 בעמוד
למי זה מתאים
- ילדים
- קריאה וסרטונים בדרכים
למי זה פחות מתאים
- מי שמתקין הרבה אפליקציות ומשחקים
- עבודה
8.8 מתוך 10- KSP 639 ₪ לחנות
-
מקום8תמונה תתווסף
מסך 12 אינץ׳ וגוף אלומיניום ב-889 ₪. 4GB RAM, וקצב הרענון לא צוין, ולכן הציון חלקי.
יתרונות
- מסך 12 אינץ׳ ב-889 ₪
- גוף אלומיניום וכיסוי באריזה
- GPS מובנה
חסרונות
- 4GB RAM בלבד
- אחסון eMMC איטי יחסית
- קצב רענון לא צוין
למי זה מתאים
- צפייה בסרטים ולימודים במסך גדול
- תקציב של פחות מ-1,000 ₪
למי זה פחות מתאים
- ריבוי משימות
- משחקים
8.7 ציון חלקי: 6 מתוך 7 קריטריונים- KSP 889 ₪ לחנות
-
מקום9תמונה תתווסף
מסך 14 אינץ׳ עם מעמד מובנה וארבעה רמקולים. Full HD על מסך גדול, ו-910 גרם.
יתרונות
- מסך 14 אינץ׳ עם מעמד מובנה
- ארבעה רמקולים
- סוללה 8,000mAh
חסרונות
- 910 גרם, כבד להחזקה ביד
- Full HD על מסך גדול, 162 PPI
- 60Hz
למי זה מתאים
- צפייה על שולחן או במטבח
- שיחות וידאו
למי זה פחות מתאים
- שימוש ביד לאורך זמן
- מי שרוצה מסך חד
8.6 מתוך 10- KSP 1,219 ₪ לחנות
-
מקום10תמונה תתווסף
המסך הגדול בהשוואה, 16 אינץ׳, עם מעמד מובנה. הצפיפות הנמוכה בהשוואה, 142 PPI.
יתרונות
- המסך הגדול בהשוואה, 16 אינץ׳
- מעמד מובנה וארבעה רמקולים
- סוללה 8,000mAh
חסרונות
- הצפיפות הנמוכה בהשוואה, 142 PPI
- 910 גרם
- 60Hz
למי זה מתאים
- טלוויזיה קטנה למטבח או לחדר
- צפייה משותפת
למי זה פחות מתאים
- נשיאה בתיק קטן
- קריאה של טקסט קטן
8.5 מתוך 10- KSP 1,359 ₪ לחנות
טבלת השוואה
| מאפיין | Lenovo Yoga Tab 12GB/256GB | Lenovo Yoga Tab Plus 16GB/256GB | Lenovo Legion Tab 12GB/256GB | Lenovo Tab K11 Plus 8GB/256GB | Acer Iconia Tab A8 4GB/128GB | Lenovo Idea Tab 6GB/128GB | Lenovo Tab One 4GB/64GB | Acer Iconia Tab A12 4GB/128GB | Acer Iconia Tab A14 6GB/128GB | Acer Iconia Tab A16 6GB/128GB |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| גודל מסך | 11.1 אינץ׳ | 12.7 אינץ׳ | 8.8 אינץ׳ | 11.45 אינץ׳ | 8 אינץ׳ | 11 אינץ׳ | 8.7 אינץ׳ | 12 אינץ׳ | 14 אינץ׳ | 16 אינץ׳ |
| רזולוציה | 3200×2000 | 2944×1840 | 2.5K (16:10) | 2000×1200 | 1280×800 | 2560×1600 | 1340×800 | 2000×1200 | 1920×1200 | 1920×1200 |
| צפיפות פיקסלים | 340 PPI | 273 PPI | 343 PPI | 204 PPI | 189 PPI | 274 PPI | 179 PPI | 194 PPI | 162 PPI | 142 PPI |
| סוג מסך ובהירות | LTPS, 600 ניט (800 בשיא) | LTPS, 650 ניט (900 בשיא) | TDDI LCD, 500 ניט (900 במצב HBM) | TDDI, 400 ניט | IPS, 350 ניט, Gorilla Glass | IPS, 500 ניט | TFT LCD (IPS), 480 ניט | IPS, 400 ניט | IPS | IPS |
| קצב רענון | 144 Hz | 144 Hz | 165 Hz | 90 Hz | לא צוין | 90 Hz | 60 Hz | לא צוין | 60 Hz | 60 Hz |
| זיכרון RAM | 12 GB | 16 GB | 12 GB | 8 GB | 4 GB | 6 GB | 4 GB | 4 GB | 6 GB | 6 GB |
| אחסון | 256 GB | 256 GB | 256 GB | 256 GB | 128 GB | 128 GB | 64 GB | 128 GB | 128 GB | 128 GB |
| כרטיס microSD | לא צוין | לא צוין | לא צוין | יש, עד 1TB | יש | יש, עד 2TB | יש, עד 1TB | יש | יש | יש |
| מעבד | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 | Qualcomm Snapdragon 685 | Allwinner A333, 5 ליבות | MediaTek Dimensity 6300 | MediaTek Helio G85 | Allwinner A733, 8 ליבות | Allwinner A733 עם NPU | Allwinner A733 עם NPU |
| סוללה | 8,860 mAh | 10,200 mAh | 6,550 mAh | 8,600 mAh | 5,000 mAh | 7,040 mAh | 5,100 mAh | 6,000 mAh | 8,000 mAh | 8,000 mAh |
| משקל | 458 גרם | 640 גרם | 350 גרם | 520 גרם | 360 גרם | 480 גרם | 320 גרם | 580 גרם | 910 גרם | 910 גרם |
| מערכת הפעלה | Android 15 | Android 14 | Android 14 | Android 14 | Android 15 | Android 15 | Android 14 | Android 15 | Android 15 | Android 15 |
| מקלדת באריזה | כלולה | כלולה | לא כלולה | לא כלולה | לא כלולה | לא כלולה | לא כלולה | לא כלולה | לא כלולה | לא כלולה |
| עט באריזה | כלול | כלול | לא כלול | כלול | לא כלול | כלול | לא כלול | לא כלול | לא כלול | לא כלול |
| כיסוי או מעמד | מעמד במקלדת | מעמד במקלדת | כיסוי | לא כלול | כיסוי | כיסוי | כיסוי | כיסוי | מעמד מובנה | מעמד מובנה |
| אחריות | שנה, יבואן רשמי | שנה, יבואן רשמי | שנה, יבואן רשמי | שנה, יבואן רשמי | שנה, Acer ישראל, איסוף והחזרה מבית הלקוח | שנה, יבואן רשמי | שנה, יבואן רשמי | שנה, Acer ישראל, איסוף והחזרה מבית הלקוח | שנה, Acer ישראל, איסוף והחזרה מבית הלקוח | שנה, Acer ישראל, איסוף והחזרה מבית הלקוח |
| חדות מסך (PPI) | 10.0 | 9.1 | 10.0 | 6.8 | 6.3 | 9.1 | 6.0 | 6.5 | 5.4 | 4.7 |
| קצב רענון | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 7.0 | לא דורג | 7.0 | 5.0 | לא דורג | 5.0 | 5.0 |
| זיכרון RAM | 9.0 | 10.0 | 9.0 | 7.0 | 4.0 | 5.5 | 4.0 | 4.0 | 5.5 | 5.5 |
| נפח אחסון | 8.5 | 8.5 | 8.5 | 8.5 | 6.0 | 6.0 | 4.0 | 6.0 | 6.0 | 6.0 |
| קיבולת סוללה | 8.7 | 10.0 | 6.4 | 8.4 | 4.9 | 6.9 | 5.0 | 5.9 | 7.8 | 7.8 |
| אביזרים באריזה | 10.0 | 10.0 | 2.0 | 3.0 | 2.0 | 5.0 | 2.0 | 2.0 | 2.0 | 2.0 |
| מחיר | 2.7 | 2.0 | 3.1 | 5.0 | 10.0 | 4.6 | 9.4 | 6.7 | 4.9 | 4.4 |
| ציון כולל | 9.2 | 9.2 | 8.9 | 8.9 | 8.9 | 8.8 | 8.8 | 8.7 | 8.6 | 8.5 |
| המחיר הנמוך שבדקנו | 2,199 ₪ | 3,049 ₪ | 1,949 ₪ | 1,209 ₪ | 599 ₪ | 1,299 ₪ | 639 ₪ | 889 ₪ | 1,219 ₪ | 1,359 ₪ |
מחליקים הצידה כדי לראות את כל המוצרים.
איך דירגנו
| קריטריון | השפעה על הציון | איך נקבע הציון |
|---|---|---|
| חדות מסך (PPI) | בינונית | צפיפות הפיקסלים של המסך, בפיקסלים לאינץ׳ (PPI). כשהיצרן מצהיר על PPI, נלקח הנתון שלו. אחרת הוא מחושב מהרזולוציה ומגודל המסך שבעמוד: אלכסון הפיקסלים ÷ אלכסון המסך. ציון = PPI ÷ 300 × 10, עד 10. PPI ולא רזולוציה, כי אותה רזולוציה נראית חדה במסך 8 אינץ׳ ופחות חדה במסך 16 אינץ׳. אם הרזולוציה או הגודל לא צוינו, אין ציון. |
| קצב רענון | נמוכה | קצב הרענון המרבי של המסך לפי העמוד: 144Hz ומעלה = 10; 120Hz = 8.5; 90Hz = 7; 60Hz = 5. קצב גבוה מורגש בגלילה, באנימציות ובמשחקים. אם הקצב לא צוין, אין ציון. |
| זיכרון RAM | בינונית | נפח זיכרון ה-RAM לפי העמוד: 16GB = 10; 12GB = 9; 8GB = 7; 6GB = 5.5; 4GB = 4. זיכרון גדול יותר מאפשר להחזיק יותר אפליקציות פתוחות ולעבוד במסך מפוצל בלי טעינות חוזרות. אם לא צוין, אין ציון. |
| נפח אחסון | נמוכה | נפח האחסון הפנימי של הגרסה שבהשוואה: 512GB = 10; 256GB = 8.5; 128GB = 6; 64GB = 4. כרטיס microSD יכול להוסיף מקום לתמונות ולסרטים, אבל לא לכל האפליקציות, ולכן הוא מופיע בפרטים ולא בציון. אם לא צוין, אין ציון. |
| קיבולת סוללה | נמוכה | קיבולת הסוללה במיליאמפר-שעה לפי העמוד, ביחס לסוללה הגדולה בהשוואה: ציון = הקיבולת ÷ הקיבולת הגבוהה × 10. זה לא זמן שימוש: מסך גדול ובהיר צורך יותר, ולכן טאבלט קטן עם סוללה קטנה יכול להחזיק זמן דומה. רוב היצרנים לא פרסמו שעות שימוש, ולכן הקיבולת היא הנתון היחיד שאפשר להשוות. אם לא צוינה, אין ציון. |
| אביזרים באריזה | נמוכה | מה נכלל באריזה לפי שם המוצר ותכולת האריזה ב-KSP: מקלדת = 5 נקודות; עט = 3 נקודות; כיסוי, מעמד מובנה או מארז מקלדת שמשמש גם כמעמד = 2 נקודות. ציון = הסכום, עד 10. מקלדת ועט עולים בנפרד כמה מאות שקלים, ולכן הם משנים את המחיר האמיתי של החבילה. פריט שלא מופיע בעמוד נספר כלא כלול. |
| מחיר | גבוהה | המחיר הנמוך ביותר שאומת בדף חנות ישראלית ב-18.10.2026 (מחיר רגיל, לא מחיר מועדון), ביחס לזול בהשוואה: ציון = המחיר הזול ÷ מחיר המוצר × 10. מחיר שלא אומת לא מוצג ולא נכנס לחישוב, והמוצר לא מקבל ציון בקריטריון. |
הדירוג מבוסס על מפרטי יצרנים ודפי חנויות שנבדקו ב-17.10.2026. לא בדקנו את המוצרים פיזית.
על מה נשען הציון של Lenovo Yoga Tab 12GB/256GB
| קריטריון | ציון | בסיס |
|---|---|---|
| חדות מסך (PPI) | 10.0 | 340 PPI (מוצהר בעמוד); ציון = 340 ÷ 300 × 10, עד 10 מקור |
| קצב רענון | 10.0 | קצב רענון 144Hz. מדרגה: 10 מתוך 10 מקור |
| זיכרון RAM | 9.0 | 12GB RAM. מדרגה: 9 מתוך 10 מקור |
| נפח אחסון | 8.5 | 256GB אחסון (UFS 4.0). microSD: לא צוין. מדרגה: 8.5 מתוך 10 מקור |
| קיבולת סוללה | 8.7 | סוללה 8860 mAh. הגבוה בהשוואה 10200 mAh (טווח 5000–10200); ציון = 8860 ÷ 10200 × 10 מקור |
| אביזרים באריזה | 10.0 | מקלדת (5); עט (3); מעמד במקלדת (2). סה״כ 10 מתוך 10. באריזה: טאבלט, מקלדת 2 ב-1, Lenovo Tab Pen Pro, מטען 45W מקור |
| מחיר | 2.7 | 2199 ₪ (KSP, נבדק 18.10.2026). הזול בהשוואה 599 ₪ (טווח 599–3049 ₪); ציון = 599 ÷ 2199 × 10 מקור |
על מה נשען הציון של Lenovo Yoga Tab Plus 16GB/256GB
| קריטריון | ציון | בסיס |
|---|---|---|
| חדות מסך (PPI) | 9.1 | 273 PPI (מחושב מ-2944×1840 ב-12.7 אינץ׳); ציון = 273 ÷ 300 × 10 מקור |
| קצב רענון | 10.0 | קצב רענון 144Hz. מדרגה: 10 מתוך 10 מקור |
| זיכרון RAM | 10.0 | 16GB RAM. מדרגה: 10 מתוך 10 מקור |
| נפח אחסון | 8.5 | 256GB אחסון (UFS 4.0). microSD: לא צוין. מדרגה: 8.5 מתוך 10 מקור |
| קיבולת סוללה | 10.0 | סוללה 10200 mAh. הגבוה בהשוואה 10200 mAh (טווח 5000–10200); ציון = 10200 ÷ 10200 × 10 מקור |
| אביזרים באריזה | 10.0 | מקלדת (5); עט (3); מעמד במקלדת (2). סה״כ 10 מתוך 10. באריזה: טאבלט, מקלדת 2 ב-1, Lenovo Tab Pen Pro, מטען 45W מקור |
| מחיר | 2.0 | 3049 ₪ (KSP, נבדק 18.10.2026). הזול בהשוואה 599 ₪ (טווח 599–3049 ₪); ציון = 599 ÷ 3049 × 10 מקור |
על מה נשען הציון של Lenovo Legion Tab 12GB/256GB
| קריטריון | ציון | בסיס |
|---|---|---|
| חדות מסך (PPI) | 10.0 | 343 PPI (מוצהר בעמוד); ציון = 343 ÷ 300 × 10, עד 10 מקור |
| קצב רענון | 10.0 | קצב רענון 165Hz. מדרגה: 10 מתוך 10 מקור |
| זיכרון RAM | 9.0 | 12GB RAM. מדרגה: 9 מתוך 10 מקור |
| נפח אחסון | 8.5 | 256GB אחסון. microSD: לא צוין. מדרגה: 8.5 מתוך 10 מקור |
| קיבולת סוללה | 6.4 | סוללה 6550 mAh. הגבוה בהשוואה 10200 mAh (טווח 5000–10200); ציון = 6550 ÷ 10200 × 10 מקור |
| אביזרים באריזה | 2.0 | בלי מקלדת (0); בלי עט (0); כיסוי (2). סה״כ 2 מתוך 10. באריזה: טאבלט, כבל טעינה, מגן מסך, כיסוי פוליו מקור |
| מחיר | 3.1 | 1949 ₪ (KSP, נבדק 18.10.2026). הזול בהשוואה 599 ₪ (טווח 599–3049 ₪); ציון = 599 ÷ 1949 × 10 מקור |
על מה נשען הציון של Lenovo Tab K11 Plus 8GB/256GB
| קריטריון | ציון | בסיס |
|---|---|---|
| חדות מסך (PPI) | 6.8 | 204 PPI (מחושב מ-2000×1200 ב-11.45 אינץ׳); ציון = 204 ÷ 300 × 10 מקור |
| קצב רענון | 7.0 | קצב רענון 90Hz. מדרגה: 7 מתוך 10 מקור |
| זיכרון RAM | 7.0 | 8GB RAM. מדרגה: 7 מתוך 10 מקור |
| נפח אחסון | 8.5 | 256GB אחסון (UFS 2.2). microSD: יש, עד 1TB. מדרגה: 8.5 מתוך 10 מקור |
| קיבולת סוללה | 8.4 | סוללה 8600 mAh. הגבוה בהשוואה 10200 mAh (טווח 5000–10200); ציון = 8600 ÷ 10200 × 10 מקור |
| אביזרים באריזה | 3.0 | בלי מקלדת (0); עט (3); בלי כיסוי או מעמד (0). סה״כ 3 מתוך 10. באריזה: טאבלט, Lenovo Tab Pen Plus, מטען מקור |
| מחיר | 5.0 | 1209 ₪ (KSP, נבדק 18.10.2026). הזול בהשוואה 599 ₪ (טווח 599–3049 ₪); ציון = 599 ÷ 1209 × 10 מקור |
על מה נשען הציון של Acer Iconia Tab A8 4GB/128GB (ציון חלקי: 6 מתוך 7 קריטריונים)
| קריטריון | ציון | בסיס |
|---|---|---|
| חדות מסך (PPI) | 6.3 | 189 PPI (מחושב מ-1280×800 ב-8 אינץ׳); ציון = 189 ÷ 300 × 10 מקור |
| קצב רענון | לא דורג | |
| זיכרון RAM | 4.0 | 4GB RAM. מדרגה: 4 מתוך 10 מקור |
| נפח אחסון | 6.0 | 128GB אחסון (eMMC). microSD: יש. מדרגה: 6 מתוך 10 מקור |
| קיבולת סוללה | 4.9 | סוללה 5000 mAh. הגבוה בהשוואה 10200 mAh (טווח 5000–10200); ציון = 5000 ÷ 10200 × 10 מקור |
| אביזרים באריזה | 2.0 | בלי מקלדת (0); בלי עט (0); כיסוי (2). סה״כ 2 מתוך 10. באריזה: טאבלט, כיסוי Bumper מקור |
| מחיר | 10.0 | 599 ₪ (KSP, נבדק 18.10.2026). הזול בהשוואה 599 ₪ (טווח 599–3049 ₪); ציון = 599 ÷ 599 × 10 מקור |
על מה נשען הציון של Lenovo Idea Tab 6GB/128GB
| קריטריון | ציון | בסיס |
|---|---|---|
| חדות מסך (PPI) | 9.1 | 274 PPI (מחושב מ-2560×1600 ב-11 אינץ׳); ציון = 274 ÷ 300 × 10 מקור |
| קצב רענון | 7.0 | קצב רענון 90Hz. מדרגה: 7 מתוך 10 מקור |
| זיכרון RAM | 5.5 | 6GB RAM. מדרגה: 5.5 מתוך 10 מקור |
| נפח אחסון | 6.0 | 128GB אחסון (UFS 2.2). microSD: יש, עד 2TB. מדרגה: 6 מתוך 10 מקור |
| קיבולת סוללה | 6.9 | סוללה 7040 mAh. הגבוה בהשוואה 10200 mAh (טווח 5000–10200); ציון = 7040 ÷ 10200 × 10 מקור |
| אביזרים באריזה | 5.0 | בלי מקלדת (0); עט (3); כיסוי (2). סה״כ 5 מתוך 10. באריזה: טאבלט, Lenovo Tab Pen, כיסוי Folio, מטען 20W מקור |
| מחיר | 4.6 | 1299 ₪ (KSP, נבדק 18.10.2026). הזול בהשוואה 599 ₪ (טווח 599–3049 ₪); ציון = 599 ÷ 1299 × 10 מקור |
על מה נשען הציון של Lenovo Tab One 4GB/64GB
| קריטריון | ציון | בסיס |
|---|---|---|
| חדות מסך (PPI) | 6.0 | 179 PPI (מחושב מ-1340×800 ב-8.7 אינץ׳); ציון = 179 ÷ 300 × 10 מקור |
| קצב רענון | 5.0 | קצב רענון 60Hz. מדרגה: 5 מתוך 10 מקור |
| זיכרון RAM | 4.0 | 4GB RAM. מדרגה: 4 מתוך 10 מקור |
| נפח אחסון | 4.0 | 64GB אחסון (eMMC 5.1). microSD: יש, עד 1TB. מדרגה: 4 מתוך 10 מקור |
| קיבולת סוללה | 5.0 | סוללה 5100 mAh. הגבוה בהשוואה 10200 mAh (טווח 5000–10200); ציון = 5100 ÷ 10200 × 10 מקור |
| אביזרים באריזה | 2.0 | בלי מקלדת (0); בלי עט (0); כיסוי (2). סה״כ 2 מתוך 10. באריזה: טאבלט, כיסוי שקוף עם מעמד, מטען 20W מקור |
| מחיר | 9.4 | 639 ₪ (KSP, נבדק 18.10.2026). הזול בהשוואה 599 ₪ (טווח 599–3049 ₪); ציון = 599 ÷ 639 × 10 מקור |
על מה נשען הציון של Acer Iconia Tab A12 4GB/128GB (ציון חלקי: 6 מתוך 7 קריטריונים)
| קריטריון | ציון | בסיס |
|---|---|---|
| חדות מסך (PPI) | 6.5 | 194 PPI (מחושב מ-2000×1200 ב-12 אינץ׳); ציון = 194 ÷ 300 × 10 מקור |
| קצב רענון | לא דורג | |
| זיכרון RAM | 4.0 | 4GB RAM. מדרגה: 4 מתוך 10 מקור |
| נפח אחסון | 6.0 | 128GB אחסון (eMMC). microSD: יש. מדרגה: 6 מתוך 10 מקור |
| קיבולת סוללה | 5.9 | סוללה 6000 mAh. הגבוה בהשוואה 10200 mAh (טווח 5000–10200); ציון = 6000 ÷ 10200 × 10 מקור |
| אביזרים באריזה | 2.0 | בלי מקלדת (0); בלי עט (0); כיסוי (2). סה״כ 2 מתוך 10. באריזה: טאבלט, כיסוי Portfolio מקור |
| מחיר | 6.7 | 889 ₪ (KSP, נבדק 18.10.2026). הזול בהשוואה 599 ₪ (טווח 599–3049 ₪); ציון = 599 ÷ 889 × 10 מקור |
על מה נשען הציון של Acer Iconia Tab A14 6GB/128GB
| קריטריון | ציון | בסיס |
|---|---|---|
| חדות מסך (PPI) | 5.4 | 162 PPI (מחושב מ-1920×1200 ב-14 אינץ׳); ציון = 162 ÷ 300 × 10 מקור |
| קצב רענון | 5.0 | קצב רענון 60Hz. מדרגה: 5 מתוך 10 מקור |
| זיכרון RAM | 5.5 | 6GB RAM. מדרגה: 5.5 מתוך 10 מקור |
| נפח אחסון | 6.0 | 128GB אחסון (UFS 3.1). microSD: יש. מדרגה: 6 מתוך 10 מקור |
| קיבולת סוללה | 7.8 | סוללה 8000 mAh. הגבוה בהשוואה 10200 mAh (טווח 5000–10200); ציון = 8000 ÷ 10200 × 10 מקור |
| אביזרים באריזה | 2.0 | בלי מקלדת (0); בלי עט (0); מעמד מובנה (2). סה״כ 2 מתוך 10. באריזה: טאבלט עם מעמד Kickstand מובנה מקור |
| מחיר | 4.9 | 1219 ₪ (KSP, נבדק 18.10.2026). הזול בהשוואה 599 ₪ (טווח 599–3049 ₪); ציון = 599 ÷ 1219 × 10 מקור |
על מה נשען הציון של Acer Iconia Tab A16 6GB/128GB
| קריטריון | ציון | בסיס |
|---|---|---|
| חדות מסך (PPI) | 4.7 | 142 PPI (מחושב מ-1920×1200 ב-16 אינץ׳); ציון = 142 ÷ 300 × 10 מקור |
| קצב רענון | 5.0 | קצב רענון 60Hz. מדרגה: 5 מתוך 10 מקור |
| זיכרון RAM | 5.5 | 6GB RAM. מדרגה: 5.5 מתוך 10 מקור |
| נפח אחסון | 6.0 | 128GB אחסון (UFS 3.1). microSD: יש. מדרגה: 6 מתוך 10 מקור |
| קיבולת סוללה | 7.8 | סוללה 8000 mAh. הגבוה בהשוואה 10200 mAh (טווח 5000–10200); ציון = 8000 ÷ 10200 × 10 מקור |
| אביזרים באריזה | 2.0 | בלי מקלדת (0); בלי עט (0); מעמד מובנה (2). סה״כ 2 מתוך 10. באריזה: טאבלט עם מעמד Kickstand מובנה מקור |
| מחיר | 4.4 | 1359 ₪ (KSP, נבדק 18.10.2026). הזול בהשוואה 599 ₪ (טווח 599–3049 ₪); ציון = 599 ÷ 1359 × 10 מקור |
מדריך קנייה
איך בוחרים טאבלט
קודם מחליטים למה הטאבלט ישמש. אחר כך בוחרים גודל, ורק אז משווים מסך, זיכרון, אחסון ומחיר. טאבלט לצפייה בסרטונים וטאבלט לעבודה עם מקלדת הם שני מוצרים שונים, גם כשהם נראים דומים בתמונה.
המדריך עובר על הנתונים שבדקנו בדפי המוצר ב-KSP, לפי הסדר שבו כדאי להחליט. לא בדקנו את הטאבלטים בידיים. כל ציון מחושב מהמפרט שמופיע בעמוד.
למה הטאבלט ישמש
יש שלושה שימושים עיקריים, ולכל אחד צרכים אחרים:
- צפייה, קריאה וילדים: מסך סביר, סוללה טובה ומחיר נמוך. 4GB RAM מספיקים. כיסוי באריזה חוסך קנייה נוספת.
- לימודים וכתיבה: עט באריזה, מסך של 11 אינץ׳ בערך, ו-6GB עד 8GB RAM. כדאי גם אחסון של 128GB לפחות.
- עבודה ומשחקים: מעבד חזק, 12GB RAM ומעלה, קצב רענון גבוה. כשמקלדת כלולה באריזה, הטאבלט יכול להחליף מחשב נייד קל.
איזה גודל מסך לבחור
בהשוואה יש טאבלטים מ-8 עד 16 אינץ׳. טאבלט של 8 עד 9 אינץ׳ נכנס לתיק קטן ושוקל 320 עד 360 גרם. הוא נוח להחזקה ביד אחת ולקריאה במיטה. טאבלט של 11 עד 13 אינץ׳ שוקל 458 עד 640 גרם, ומתאים ללימודים ולצפייה. טאבלטים של 14 ו-16 אינץ׳ שוקלים 910 גרם, ומגיעים עם מעמד מובנה. הם מתאימים יותר לשולחן או למטבח מאשר לידיים.
חדות המסך: למה מודדים PPI
רזולוציה לבד לא אומרת כמה המסך חד. אותה רזולוציה של 1920×1200 נראית חדה במסך קטן ופחות חדה במסך גדול. לכן הציון מחושב לפי צפיפות פיקסלים, PPI, שהיא מספר הפיקסלים בכל אינץ׳.
כשהיצרן מצהיר על PPI, לקחנו את הנתון שלו. אחרת חישבנו מהרזולוציה והגודל שבעמוד. בהשוואה, הצפיפות נעה בין 142 ב-Acer A16 ל-343 ב-Lenovo Legion Tab. מעל 300 PPI הטקסט נראה חלק מאוד, ולכן 300 ומעלה מקבלים ציון מלא. הקריטריון מקבל 15% מהציון.
קצב רענון
קצב רענון גבוה הופך גלילה ואנימציות לחלקות יותר. ההבדל בין 60Hz ל-90Hz מורגש בשימוש יומיומי. בין 120Hz ל-144Hz ומעלה ההבדל מורגש בעיקר במשחקים. בהשוואה יש טאבלטים של 60Hz, 90Hz, 144Hz ו-165Hz. בשני דגמים של Acer, A8 ו-A12, קצב הרענון לא מופיע בעמוד. לכן הציון שלהם חלקי, והוא מחושב בלי הקריטריון הזה.
זיכרון ואחסון
זיכרון RAM קובע כמה אפליקציות נשארות פתוחות בלי להיטען מחדש. 4GB מספיקים לצפייה ולקריאה. 6GB עד 8GB מתאימים ללימודים ולעבודה קלה. 12GB ו-16GB מופיעים רק בדגמים היקרים, עם מעבד Snapdragon 8 Gen 3. הקריטריון מקבל 15%.
האחסון נע בין 64GB ל-256GB. בכל הטאבלטים של Acer ובשלושה מהטאבלטים של Lenovo יש שקע microSD לפי העמוד. כרטיס זיכרון מתאים לתמונות ולסרטים, אבל אפליקציות ומשחקים יושבים באחסון הפנימי. לכן 64GB מתמלאים מהר. סוג האחסון משפיע על המהירות: UFS מהיר יותר מ-eMMC. סוג האחסון מופיע בדף המוצר, אבל לא נכנס לציון.
סוללה
רוב העמודים מפרסמים את קיבולת הסוללה ולא את זמן השימוש. לכן הציון מחושב לפי הקיבולת, ביחס לסוללה הגדולה בהשוואה, 10,200mAh ב-Yoga Tab Plus. חשוב לזכור שמסך גדול ובהיר צורך יותר. טאבלט של 8 אינץ׳ עם 5,000mAh יכול להחזיק זמן דומה לטאבלט גדול עם סוללה גדולה יותר. Acer מצהירה על עד 10 שעות ב-A8.
אביזרים באריזה
מקלדת ועט שנקנים בנפרד מוסיפים למחיר. לכן הציון נותן 5 נקודות למקלדת, 3 לעט ו-2 לכיסוי או מעמד. Yoga Tab ו-Yoga Tab Plus מגיעים עם מקלדת ועט. Idea Tab מגיע עם עט וכיסוי, ו-K11 Plus עם עט בלבד. שאר הדגמים מגיעים עם כיסוי או עם מעמד מובנה. הקריטריון מקבל 10%.
מחיר
המחיר מקבל 30% מהציון. הוא מחושב ביחס לזול בהשוואה, 599 ₪. זה המחיר הרגיל ב-KSP ב-18.10.2026, בלי מבצעים ובלי מחירי מועדון. המשקל הגבוה של המחיר מסביר למה טאבלט זול ופשוט יכול לקבל ציון קרוב לטאבלט שעולה פי שלושה.
מה עוד בודקים לפני שקונים
- גרסת Android: בחלק מהדגמים של Lenovo העמוד מציין Android 14, ובאחרים Android 15.
- GPS: כל הדגמים הם גרסאות WiFi בלי סים. ב-Yoga Tab וב-Yoga Tab Plus העמוד מציין שאין שירותי מיקום.
- אחריות: כל הדגמים מגיעים עם שנה. ב-Acer האחריות כוללת איסוף מהבית.
- משקל: אם מחזיקים את הטאבלט ביד שעה ויותר, כל 100 גרם מורגשים.
איך קוראים את הציון
הציון מוצג בסולם של 7 עד 10. הוא מחושב משבעה קריטריונים עם משקלות קבועים. ההבדלים בין המקומות קטנים, ולכן כדאי להסתכל גם על הקריטריון שחשוב לכם. מי שמחפש טאבלט לילד לא צריך את המעבד של Yoga Tab. מי שרוצה לעבוד עם מקלדת ירוויח יותר מהמקלדת שבאריזה מאשר מכמה שקלים בהפרש המחיר.
שאלות נפוצות
כמה RAM צריך בטאבלט?
לצפייה בסרטונים, קריאה ושיעורי בית, 4GB מספיקים. מי שעובד עם כמה אפליקציות במקביל או במסך מפוצל ירגיש הבדל ב-8GB ומעלה. בהשוואה הזו הטווח הוא 4GB עד 16GB, ו-12GB או 16GB מופיעים רק בדגמים שעולים 1,949 ₪ ומעלה.
מה עדיף, 64GB או 128GB?
אם יש בטאבלט שקע microSD, אפשר לשמור תמונות וסרטים בכרטיס. אפליקציות ומשחקים נשארים באחסון הפנימי, ולכן 64GB מתמלאים מהר. מבין הטאבלטים כאן, רק Lenovo Tab One מגיע עם 64GB.
למה הציון נותן משקל לאביזרים באריזה?
מקלדת ועט שנמכרים בנפרד מוסיפים לא מעט למחיר. כש-Yoga Tab מגיע עם מקלדת ועט ב-2,199 ₪, המחיר משקף חבילה שלמה. האביזרים מקבלים 10% מהציון, והמחיר מקבל 30%.
איזה טאבלט מתאים לילד?
טאבלט קטן וזול עם כיסוי. Acer Iconia Tab A8 עולה 599 ₪ עם כיסוי Bumper, ו-Lenovo Tab One עולה 639 ₪ עם כיסוי שקוף ושוקל 320 גרם. בעמודי KSP של Acer A8 ו-A12 מוזכרת בקרת הורים דרך אפליקציית Family Link של Google.
יש לטאבלטים האלה סים או GPS?
כל הדגמים בהשוואה הם גרסאות WiFi בלי סים. ב-Yoga Tab וב-Yoga Tab Plus העמוד מציין שאין שירותי מיקום. ב-Acer A12, Lenovo Tab One, Idea Tab ו-K11 Plus מוצהר GPS.
על מה עוד לשים לב לפני שקונים?
בודקים את המשקל אם מחזיקים את הטאבלט ביד, ואת גרסת Android. בחלק מהדגמים של Lenovo העמוד מציין Android 14. כל הדגמים מגיעים עם שנת אחריות מהיבואן. המחירים הם מחירים רגילים ב-KSP ב-18.10.2026, ומשתנים במבצעים.