סמארטפון מומלץ
התשובה הקצרה
OnePlus Nord 5 מקבל את הציון הגבוה (9.4): מסך 1.5K ב-144Hz, 12GB RAM, 512GB, 5G ושנתיים אחריות, ב-1,699 ₪. OnePlus Nord CE5 (9.3) עולה 999 ₪ עם 8GB ו-256GB, ו-Xiaomi Poco X8 Pro (9.3) מביא סוללה של 6,500mAh ב-1,879 ₪, עם ציון חלקי כי קצב הרענון לא צוין. הזול הוא HMD Pulse Pro (8.9), 399 ₪, בלי 5G.
חלק מהקישורים לחנויות הם קישורי שותפים: אם תקנו דרכם, ייתכן שנקבל עמלה. זה לא משנה את המחיר שלכם ולא את הציון. המדיניות המלאה
OnePlus Nord 5 12GB/512GB
מסך 1.5K ב-144Hz, Snapdragon 8s Gen 3, 12GB ו-512GB, טעינה 80W ושנתיים אחריות. 1,699 ₪.
השווינו שמונה סמארטפונים שנמכרים ב-KSP, בטווח מחירים של 399 עד 1,879 ₪. המחירים והמפרטים נלקחו מדפי המוצר ב-KSP ב-18.10.2026. הציון מחושב מתשעה קריטריונים לפי כללים קבועים. לא בדקנו את הטלפונים בידיים.
טלפונים מקשים וטלפוני צדפה לא נכללו, כי הם לא סמארטפונים. כשנתון לא מופיע בעמוד, התא נשאר ריק, והציון של המכשיר מסומן כחלקי. שני דגמי Samsung בהשוואה מסומנים ב-KSP כיבואן מקביל, וזה מופיע בדף המוצר.
הבחירות שלנו לפי צורך
- תמונה תתווסף
- תמונה תתווסף
5G מיבואן רשמי במחיר הנמוך
OnePlus Nord CE5 8GB/256GB
999 ₪ ב-KSP, עם 8GB ו-256GB ושנתיים אחריות.
- KSP 999 ₪ לחנות
- תמונה תתווסף
- תמונה תתווסף
5G במחיר הנמוך
Samsung Galaxy A26 6GB/128GB
819 ₪ ב-KSP, עם מסך 120Hz ומייצב אופטי. יבואן מקביל.
- KSP 819 ₪ לחנות
- תמונה תתווסף
הדירוג המלא
-
מקום1תמונה תתווסף
מסך 1.5K ב-144Hz, Snapdragon 8s Gen 3, 12GB ו-512GB, טעינה 80W ושנתיים אחריות. 1,699 ₪.
יתרונות
- מסך 1.5K ו-144Hz
- 12GB RAM ו-512GB
- רמקולים סטריאו וטעינה 80W
חסרונות
- 1,699 ₪
- אין eSIM לפי העמוד
- 211 גרם
למי זה מתאים
- משחקים וצילום וידאו 4K
- מי שרוצה הרבה אחסון
למי זה פחות מתאים
- מי שצריך eSIM
9.4 מתוך 10- KSP 1,699 ₪ לחנות
-
מקום2תמונה תתווסף
8GB ו-256GB, 5G, מייצב אופטי וטעינה 80W ב-999 ₪, עם שנתיים אחריות מהיבואן הרשמי.
יתרונות
- 999 ₪ עם 8GB ו-256GB
- טעינה 80W
- שנתיים אחריות מהיבואן הרשמי
חסרונות
- רמקול יחיד
- מטען לא מופיע ברשימת התכולה
- eSIM לא צוין בעמוד
למי זה מתאים
- רוב המשתמשים בתקציב של עד 1,000 ₪
למי זה פחות מתאים
- מי שצריך eSIM
- מי שרוצה רמקולי סטריאו
9.3 מתוך 10- KSP 999 ₪ לחנות
-
מקום3תמונה תתווסף
הסוללה הגדולה בהשוואה, 6,500mAh, ומטען 100W באריזה. היקר בהשוואה, וקצב הרענון לא צוין.
יתרונות
- הסוללה הגדולה בהשוואה, 6,500mAh
- מטען 100W וכיסוי סיליקון באריזה
- 12GB RAM ו-512GB
חסרונות
- היקר בהשוואה, 1,879 ₪
- קצב רענון לא צוין בעמוד
- האחריות לא מכסה נזקי נוזלים
למי זה מתאים
- מי שרוצה סוללה גדולה וטעינה מהירה
- משחקים
למי זה פחות מתאים
- תקציב של עד 1,000 ₪
9.3 ציון חלקי: 8 מתוך 9 קריטריונים- KSP 1,879 ₪ לחנות
-
מקום4תמונה תתווסף
Super AMOLED ב-120Hz, 5G ומייצב אופטי ב-819 ₪. 6GB ו-128GB, יבואן מקביל.
יתרונות
- Super AMOLED ו-120Hz ב-819 ₪
- 5G ומייצב אופטי
- microSD עד 2TB
חסרונות
- 6GB RAM ו-128GB
- יבואן מקביל
- קצב טעינה לא צוין
למי זה מתאים
- מי שרוצה מסך AMOLED ו-5G בתקציב בינוני
למי זה פחות מתאים
- מי שמעדיף יבואן רשמי
9.1 מתוך 10- KSP 819 ₪ לחנות
-
מקום5תמונה תתווסף
Super AMOLED Plus, eSIM ומייצב אופטי מיבואן רשמי. 1,595 ₪ ושנת אחריות.
יתרונות
- Super AMOLED Plus ו-120Hz
- eSIM ו-Wi-Fi בתדר 6GHz
- הקל בהשוואה, 179 גרם
חסרונות
- 1,595 ₪
- שנה אחריות
- קצב טעינה לא צוין
למי זה מתאים
- מי שרוצה Samsung מיבואן רשמי עם eSIM
למי זה פחות מתאים
- מי שמחפש הכי הרבה מפרט לשקל
9.1 מתוך 10- KSP 1,595 ₪ לחנות
-
מקום6תמונה תתווסף
12GB ו-256GB ב-599 ₪, עם שנתיים אחריות. 4G בלבד, ובעמוד אין מפרט מלא.
יתרונות
- 12GB RAM ו-256GB ב-599 ₪
- שנתיים אחריות
- NFC ושקע אוזניות
חסרונות
- 4G בלבד
- הסוללה הקטנה בהשוואה, 4,380mAh
- אין מפרט מלא בעמוד: מעבד וקצב רענון לא צוינו
למי זה מתאים
- מי שרוצה הרבה זיכרון במחיר נמוך
למי זה פחות מתאים
- מי שרוצה לדעת מה המעבד לפני שקונים
- מי שרוצה 5G
9.0 ציון חלקי: 8 מתוך 9 קריטריונים- KSP 599 ₪ לחנות
-
מקום7תמונה תתווסף
הזול בהשוואה, 399 ₪, עם 90Hz וסוללה שאפשר להחליף. מסך HD+ ו-4G בלבד.
יתרונות
- 399 ₪ עם 6GB RAM ו-128GB
- סוללה שאפשר להחליף (QuickFix)
- NFC ושקע אוזניות
חסרונות
- 4G בלבד
- מסך HD+
- שנה אחריות בלבד
למי זה מתאים
- תקציב נמוך מאוד
- מי שרוצה להחליף סוללה בעצמו בעתיד
למי זה פחות מתאים
- צילום בתאורה חלשה
- משחקים
8.9 מתוך 10- KSP 399 ₪ לחנות
-
מקום8תמונה תתווסף
415 ₪ עם שנתיים אחריות. 4GB ו-64GB, מסך HD+ ו-4G בלבד, ובלי ראש מטען.
יתרונות
- הזול בהשוואה, 415 ₪
- שנתיים אחריות
- שקע אוזניות 3.5 מ״מ ו-microSD
חסרונות
- 4G בלבד
- מסך HD+ ו-4GB RAM
- מגיע בלי ראש מטען
למי זה מתאים
- טלפון ראשון לילד
- שיחות, וואטסאפ וניווט בסיסי
למי זה פחות מתאים
- צילום ומשחקים
- מי שרוצה 5G
8.7 ציון חלקי: 8 מתוך 9 קריטריונים- KSP 415 ₪ לחנות
טבלת השוואה
| מאפיין | OnePlus Nord 5 12GB/512GB | OnePlus Nord CE5 8GB/256GB | Xiaomi Poco X8 Pro 12GB/512GB | Samsung Galaxy A26 6GB/128GB | Samsung Galaxy A57 5G 8GB/256GB | Blackview A96 12GB/256GB | HMD Pulse Pro 6GB/128GB | Samsung Galaxy A06 4GB/64GB |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| גודל מסך | 6.83 אינץ׳ | 6.77 אינץ׳ | 6.59 אינץ׳ | 6.7 אינץ׳ | 6.7 אינץ׳ | 6.5 אינץ׳ | 6.56 אינץ׳ | 6.7 אינץ׳ |
| רזולוציה | 2800×1272 | 2392×1080 | 2756×1268 | 1080×2340 | 1080×2340 | 2400×1080 | 720×1612 | 720×1600 |
| רמת רזולוציה | 1.5K | Full HD+ | 1.5K | Full HD+ | Full HD+ | Full HD+ | HD+ | HD+ |
| מסך | AMOLED, 800 ניט (1,800 בשיא) | 120Hz, 800 ניט (1,430 בשיא), HDR10+ | לא צוין | Super AMOLED | Super AMOLED Plus | לא צוין | 90Hz, 480 ניט (600 ב-Boost) | PLS LCD |
| קצב רענון | 144 Hz | 120 Hz | לא צוין | 120 Hz | 120 Hz | לא צוין | 90 Hz | לא צוין |
| זיכרון RAM | 12 GB | 8 GB | 12 GB | 6 GB | 8 GB | 12 GB | 6 GB | 4 GB |
| אחסון | 512 GB | 256 GB | 512 GB | 128 GB | 256 GB | 256 GB | 128 GB | 64 GB |
| כרטיס microSD | לא צוין | יש, עד 1TB (מגש היברידי) | לא צוין | יש, עד 2TB | לא צוין | לא צוין | יש | יש, עד 1TB |
| סוללה | 5,200 mAh | 5,200 mAh | 6,500 mAh | 5,000 mAh | 5,000 mAh | 4,380 mAh | 5,000 mAh | 5,000 mAh |
| טעינה | 80W SUPERVOOC | 80W SUPERVOOC | מטען 100W באריזה | לא צוין | לא צוין | לא צוין | 20W | לא צוין |
| רשת | 5G | 5G | 5G | 5G | 5G | 4G בלבד | 4G בלבד | 4G בלבד |
| מייצב אופטי | מוצהר | מוצהר | מוצהר | מוצהר | מוצהר | לא מוצהר | לא מוצהר | לא מוצהר |
| מצלמות | 50MP Sony LYT-700 עם OIS, 8MP רחב, סלפי 50MP | 50MP Sony LYT-600 עם OIS, 8MP רחב, סלפי 16MP | 50MP Sony IMX882 f/1.5 עם OIS, 8MP, סלפי 20MP | 50MP f/1.8 עם OIS, 8MP רחב, 2MP | 50MP f/1.8 עם OIS, 12MP רחב, 5MP | 48MP + 8MP, סלפי 16MP | 50MP + 2MP עומק, סלפי 50MP | 50MP + 2MP |
| מעבד | Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3 | MediaTek Dimensity 8350 Apex | MediaTek Dimensity 8500-Ultra | לא צוין | לא צוין | לא צוין | Unisoc T606 | לא צוין |
| משקל | 211 גרם | 199 גרם | לא צוין | 200 גרם | 179 גרם | לא צוין | לא צוין | 189 גרם |
| אחריות | שנתיים, סל נאו (יבואן רשמי) | שנתיים, סל נאו (יבואן רשמי) | שנתיים, המילטון (יבואן רשמי); בלי כיסוי לנזקי נוזלים ואבק | שנתיים, בכפוף לתקנון היבואן; יבואן מקביל לפי תגיות KSP | שנה, סאני (יבואן רשמי) | שנתיים, מעבדת גט סל | שנה, שיא קום (קבוצת ח.י) | שנתיים אחריות, יבואן מקביל לפי תגיות KSP |
| יבואן | יבואן רשמי | יבואן רשמי | יבואן רשמי | יבואן מקביל | יבואן רשמי | יבואן רשמי | יבואן רשמי | יבואן מקביל |
| רזולוציית מסך | 10.0 | 8.0 | 10.0 | 8.0 | 8.0 | 8.0 | 5.0 | 5.0 |
| קצב רענון | 10.0 | 8.5 | לא דורג | 8.5 | 8.5 | לא דורג | 7.0 | לא דורג |
| זיכרון RAM | 10.0 | 8.0 | 10.0 | 6.0 | 8.0 | 10.0 | 6.0 | 4.0 |
| נפח אחסון | 10.0 | 8.5 | 10.0 | 6.0 | 8.5 | 8.5 | 6.0 | 4.0 |
| קיבולת סוללה | 8.0 | 8.0 | 10.0 | 7.7 | 7.7 | 6.7 | 7.7 | 7.7 |
| רשת 5G | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| מייצב אופטי במצלמה | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| אחריות | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 5.0 | 10.0 | 5.0 | 10.0 |
| מחיר | 2.3 | 4.0 | 2.1 | 4.9 | 2.5 | 6.7 | 10.0 | 9.6 |
| ציון כולל | 9.4 | 9.3 | 9.3 | 9.1 | 9.1 | 9.0 | 8.9 | 8.7 |
| המחיר הנמוך שבדקנו | 1,699 ₪ | 999 ₪ | 1,879 ₪ | 819 ₪ | 1,595 ₪ | 599 ₪ | 399 ₪ | 415 ₪ |
מחליקים הצידה כדי לראות את כל המוצרים.
איך דירגנו
| קריטריון | השפעה על הציון | איך נקבע הציון |
|---|---|---|
| רזולוציית מסך | בינונית | רמת הרזולוציה לפי הרוחב בפיקסלים שמופיע בעמוד: 1.5K (כ-1,260 פיקסלים ומעלה) = 10; Full HD+ (1,080 פיקסלים) = 8; HD+ (720 פיקסלים) = 5. במסך של 6.5 עד 6.8 אינץ׳ ההבדל בין HD+ ל-Full HD+ נראה בטקסט קטן ובתמונות. אם הרזולוציה לא צוינה, אין ציון. |
| קצב רענון | בינונית | קצב הרענון המרבי של המסך לפי העמוד: 144Hz ומעלה = 10; 120Hz = 8.5; 90Hz = 7; 60Hz = 5. קצב גבוה מורגש בגלילה ובמשחקים. אם הקצב לא צוין, אין ציון. |
| זיכרון RAM | גבוהה | נפח זיכרון ה-RAM הפיזי לפי העמוד, בלי "הרחבת זיכרון" שלוקחת מקום מהאחסון: 12GB ומעלה = 10; 8GB = 8; 6GB = 6; 4GB = 4. אם לא צוין, אין ציון. |
| נפח אחסון | בינונית | נפח האחסון הפנימי של הגרסה שבהשוואה: 512GB = 10; 256GB = 8.5; 128GB = 6; 64GB = 4. אם לא צוין, אין ציון. |
| קיבולת סוללה | בינונית | קיבולת הסוללה במיליאמפר-שעה לפי העמוד, ביחס לסוללה הגדולה בהשוואה: ציון = הקיבולת ÷ הקיבולת הגבוהה × 10. זמן השימוש בפועל תלוי גם במעבד ובמסך, אבל רוב העמודים לא מפרסמים אותו. אם לא צוינה, אין ציון. |
| רשת 5G | בינונית | תמיכה ברשת דור 5 לפי העמוד = 10; 4G בלבד = 0. רשתות 5G בישראל מתרחבות, וטלפון נשאר בשימוש שלוש שנים ויותר. אם הרשת לא צוינה, אין ציון. |
| מייצב אופטי במצלמה | נמוכה | מייצב תמונה אופטי (OIS) במצלמה הראשית, מוצהר בעמוד = 10; לא מוצהר = 0. המייצב עוזר בעיקר בצילום בתאורה חלשה ובווידאו בתנועה. זה קריטריון של הצהרה: כשהעמוד לא מזכיר מייצב אופטי, הוא נספר כלא מוצהר. |
| אחריות | נמוכה | שנות האחריות לפי עמוד החנות: שנתיים = 10; שנה = 5. אם האחריות לא צוינה, אין ציון. |
| מחיר | גבוהה | המחיר הנמוך ביותר שאומת בדף חנות ישראלית ב-18.10.2026 (מחיר רגיל, לא מחיר מועדון), ביחס לזול בהשוואה: ציון = המחיר הזול ÷ מחיר המוצר × 10. מחיר שלא אומת לא מוצג ולא נכנס לחישוב, והמוצר לא מקבל ציון בקריטריון. |
הדירוג מבוסס על מפרטי יצרנים ודפי חנויות שנבדקו ב-17.10.2026. לא בדקנו את המוצרים פיזית.
על מה נשען הציון של OnePlus Nord 5 12GB/512GB
| קריטריון | ציון | בסיס |
|---|---|---|
| רזולוציית מסך | 10.0 | 1.5K: 2800×1272 מקור |
| קצב רענון | 10.0 | קצב רענון 144Hz, AMOLED, 800 ניט (1,800 בשיא). מדרגה: 10 מתוך 10 מקור |
| זיכרון RAM | 10.0 | 12GB RAM. מדרגה: 10 מתוך 10 מקור |
| נפח אחסון | 10.0 | 512GB אחסון. מדרגה: 10 מתוך 10 מקור |
| קיבולת סוללה | 8.0 | סוללה 5200 mAh. הגבוה בהשוואה 6500 mAh (טווח 4380–6500); ציון = 5200 ÷ 6500 × 10 מקור |
| רשת 5G | 10.0 | תומך ב-5G מקור |
| מייצב אופטי במצלמה | 10.0 | מייצב אופטי מוצהר: 50MP Sony LYT-700 עם OIS, 8MP רחב, סלפי 50MP מקור |
| אחריות | 10.0 | שנתיים, סל נאו (יבואן רשמי). 10 מתוך 10 מקור |
| מחיר | 2.3 | 1699 ₪ (KSP, נבדק 18.10.2026). הזול בהשוואה 399 ₪ (טווח 399–1879 ₪); ציון = 399 ÷ 1699 × 10 מקור |
על מה נשען הציון של OnePlus Nord CE5 8GB/256GB
| קריטריון | ציון | בסיס |
|---|---|---|
| רזולוציית מסך | 8.0 | Full HD+: 2392×1080 מקור |
| קצב רענון | 8.5 | קצב רענון 120Hz, 120Hz, 800 ניט (1,430 בשיא), HDR10+. מדרגה: 8.5 מתוך 10 מקור |
| זיכרון RAM | 8.0 | 8GB RAM. מדרגה: 8 מתוך 10 מקור |
| נפח אחסון | 8.5 | 256GB אחסון. microSD: יש, עד 1TB (מגש היברידי). מדרגה: 8.5 מתוך 10 מקור |
| קיבולת סוללה | 8.0 | סוללה 5200 mAh. הגבוה בהשוואה 6500 mAh (טווח 4380–6500); ציון = 5200 ÷ 6500 × 10 מקור |
| רשת 5G | 10.0 | תומך ב-5G מקור |
| מייצב אופטי במצלמה | 10.0 | מייצב אופטי מוצהר: 50MP Sony LYT-600 עם OIS, 8MP רחב, סלפי 16MP מקור |
| אחריות | 10.0 | שנתיים, סל נאו (יבואן רשמי). 10 מתוך 10 מקור |
| מחיר | 4.0 | 999 ₪ (KSP, נבדק 18.10.2026). הזול בהשוואה 399 ₪ (טווח 399–1879 ₪); ציון = 399 ÷ 999 × 10 מקור |
על מה נשען הציון של Xiaomi Poco X8 Pro 12GB/512GB (ציון חלקי: 8 מתוך 9 קריטריונים)
| קריטריון | ציון | בסיס |
|---|---|---|
| רזולוציית מסך | 10.0 | 1.5K: 2756×1268 מקור |
| קצב רענון | לא דורג | |
| זיכרון RAM | 10.0 | 12GB RAM. מדרגה: 10 מתוך 10 מקור |
| נפח אחסון | 10.0 | 512GB אחסון. מדרגה: 10 מתוך 10 מקור |
| קיבולת סוללה | 10.0 | סוללה 6500 mAh. הגבוה בהשוואה 6500 mAh (טווח 4380–6500); ציון = 6500 ÷ 6500 × 10 מקור |
| רשת 5G | 10.0 | תומך ב-5G מקור |
| מייצב אופטי במצלמה | 10.0 | מייצב אופטי מוצהר: 50MP Sony IMX882 f/1.5 עם OIS, 8MP, סלפי 20MP מקור |
| אחריות | 10.0 | שנתיים, המילטון (יבואן רשמי); בלי כיסוי לנזקי נוזלים ואבק. 10 מתוך 10 מקור |
| מחיר | 2.1 | 1879 ₪ (KSP, נבדק 18.10.2026). הזול בהשוואה 399 ₪ (טווח 399–1879 ₪); ציון = 399 ÷ 1879 × 10 מקור |
על מה נשען הציון של Samsung Galaxy A26 6GB/128GB
| קריטריון | ציון | בסיס |
|---|---|---|
| רזולוציית מסך | 8.0 | Full HD+: 1080×2340 מקור |
| קצב רענון | 8.5 | קצב רענון 120Hz, Super AMOLED. מדרגה: 8.5 מתוך 10 מקור |
| זיכרון RAM | 6.0 | 6GB RAM. מדרגה: 6 מתוך 10 מקור |
| נפח אחסון | 6.0 | 128GB אחסון. microSD: יש, עד 2TB. מדרגה: 6 מתוך 10 מקור |
| קיבולת סוללה | 7.7 | סוללה 5000 mAh. הגבוה בהשוואה 6500 mAh (טווח 4380–6500); ציון = 5000 ÷ 6500 × 10 מקור |
| רשת 5G | 10.0 | תומך ב-5G מקור |
| מייצב אופטי במצלמה | 10.0 | מייצב אופטי מוצהר: 50MP f/1.8 עם OIS, 8MP רחב, 2MP מקור |
| אחריות | 10.0 | שנתיים, בכפוף לתקנון היבואן; יבואן מקביל לפי תגיות KSP. 10 מתוך 10 מקור |
| מחיר | 4.9 | 819 ₪ (KSP, נבדק 18.10.2026). הזול בהשוואה 399 ₪ (טווח 399–1879 ₪); ציון = 399 ÷ 819 × 10 מקור |
על מה נשען הציון של Samsung Galaxy A57 5G 8GB/256GB
| קריטריון | ציון | בסיס |
|---|---|---|
| רזולוציית מסך | 8.0 | Full HD+: 1080×2340 מקור |
| קצב רענון | 8.5 | קצב רענון 120Hz, Super AMOLED Plus. מדרגה: 8.5 מתוך 10 מקור |
| זיכרון RAM | 8.0 | 8GB RAM. מדרגה: 8 מתוך 10 מקור |
| נפח אחסון | 8.5 | 256GB אחסון. microSD: לא צוין. מדרגה: 8.5 מתוך 10 מקור |
| קיבולת סוללה | 7.7 | סוללה 5000 mAh. הגבוה בהשוואה 6500 mAh (טווח 4380–6500); ציון = 5000 ÷ 6500 × 10 מקור |
| רשת 5G | 10.0 | תומך ב-5G מקור |
| מייצב אופטי במצלמה | 10.0 | מייצב אופטי מוצהר: 50MP f/1.8 עם OIS, 12MP רחב, 5MP מקור |
| אחריות | 5.0 | שנה, סאני (יבואן רשמי). 5 מתוך 10 מקור |
| מחיר | 2.5 | 1595 ₪ (KSP, נבדק 18.10.2026). הזול בהשוואה 399 ₪ (טווח 399–1879 ₪); ציון = 399 ÷ 1595 × 10 מקור |
על מה נשען הציון של Blackview A96 12GB/256GB (ציון חלקי: 8 מתוך 9 קריטריונים)
| קריטריון | ציון | בסיס |
|---|---|---|
| רזולוציית מסך | 8.0 | Full HD+: 2400×1080 מקור |
| קצב רענון | לא דורג | |
| זיכרון RAM | 10.0 | 12GB RAM. מדרגה: 10 מתוך 10 מקור |
| נפח אחסון | 8.5 | 256GB אחסון. מדרגה: 8.5 מתוך 10 מקור |
| קיבולת סוללה | 6.7 | סוללה 4380 mAh. הגבוה בהשוואה 6500 mAh (טווח 4380–6500); ציון = 4380 ÷ 6500 × 10 מקור |
| רשת 5G | 0.0 | תומך עד 4G, בלי 5G מקור |
| מייצב אופטי במצלמה | 0.0 | מייצב אופטי לא מוצהר בעמוד. מצלמה ראשית: 48MP + 8MP, סלפי 16MP מקור |
| אחריות | 10.0 | שנתיים, מעבדת גט סל. 10 מתוך 10 מקור |
| מחיר | 6.7 | 599 ₪ (KSP, נבדק 18.10.2026). הזול בהשוואה 399 ₪ (טווח 399–1879 ₪); ציון = 399 ÷ 599 × 10 מקור |
על מה נשען הציון של HMD Pulse Pro 6GB/128GB
| קריטריון | ציון | בסיס |
|---|---|---|
| רזולוציית מסך | 5.0 | HD+: 720×1612 מקור |
| קצב רענון | 7.0 | קצב רענון 90Hz, 90Hz, 480 ניט (600 ב-Boost). מדרגה: 7 מתוך 10 מקור |
| זיכרון RAM | 6.0 | 6GB RAM. מדרגה: 6 מתוך 10 מקור |
| נפח אחסון | 6.0 | 128GB אחסון. microSD: יש. מדרגה: 6 מתוך 10 מקור |
| קיבולת סוללה | 7.7 | סוללה 5000 mAh. הגבוה בהשוואה 6500 mAh (טווח 4380–6500); ציון = 5000 ÷ 6500 × 10 מקור |
| רשת 5G | 0.0 | תומך עד 4G, בלי 5G מקור |
| מייצב אופטי במצלמה | 0.0 | מייצב אופטי לא מוצהר בעמוד. מצלמה ראשית: 50MP + 2MP עומק, סלפי 50MP מקור |
| אחריות | 5.0 | שנה, שיא קום (קבוצת ח.י). 5 מתוך 10 מקור |
| מחיר | 10.0 | 399 ₪ (KSP, נבדק 18.10.2026). הזול בהשוואה 399 ₪ (טווח 399–1879 ₪); ציון = 399 ÷ 399 × 10 מקור |
על מה נשען הציון של Samsung Galaxy A06 4GB/64GB (ציון חלקי: 8 מתוך 9 קריטריונים)
| קריטריון | ציון | בסיס |
|---|---|---|
| רזולוציית מסך | 5.0 | HD+: 720×1600 מקור |
| קצב רענון | לא דורג | |
| זיכרון RAM | 4.0 | 4GB RAM. מדרגה: 4 מתוך 10 מקור |
| נפח אחסון | 4.0 | 64GB אחסון. microSD: יש, עד 1TB. מדרגה: 4 מתוך 10 מקור |
| קיבולת סוללה | 7.7 | סוללה 5000 mAh. הגבוה בהשוואה 6500 mAh (טווח 4380–6500); ציון = 5000 ÷ 6500 × 10 מקור |
| רשת 5G | 0.0 | תומך עד 4G, בלי 5G מקור |
| מייצב אופטי במצלמה | 0.0 | מייצב אופטי לא מוצהר בעמוד. מצלמה ראשית: 50MP + 2MP מקור |
| אחריות | 10.0 | שנתיים אחריות, יבואן מקביל לפי תגיות KSP. 10 מתוך 10 מקור |
| מחיר | 9.6 | 415 ₪ (KSP, נבדק 18.10.2026). הזול בהשוואה 399 ₪ (טווח 399–1879 ₪); ציון = 399 ÷ 415 × 10 מקור |
מדריך קנייה
איך בוחרים סמארטפון
קודם קובעים תקציב, אחר כך בודקים 5G, ורק אז משווים מסך, זיכרון, סוללה ומצלמה. בטווח של 400 עד 1,900 ₪ ההבדלים בין הטלפונים גדולים, וכדאי לדעת על מה משלמים.
המדריך עובר על הנתונים שבדקנו בדפי המוצר ב-KSP, לפי הסדר שבו כדאי להחליט. לא בדקנו את הטלפונים בידיים. כל ציון מחושב מהמפרט שמופיע בעמוד. טלפונים מקשים וטלפוני צדפה לא נכללו, כי הם לא סמארטפונים.
שלוש רמות מחיר
- עד 600 ₪: HMD Pulse Pro, Samsung Galaxy A06 ו-Blackview A96. כולם תומכים עד 4G. הם מתאימים לשיחות, להודעות, לניווט ולאפליקציות בסיסיות.
- 800 עד 1,000 ₪: Samsung Galaxy A26 ו-OnePlus Nord CE5. כאן מקבלים 5G, מסך 120Hz ומייצב אופטי במצלמה.
- 1,500 עד 1,900 ₪: Samsung Galaxy A57, OnePlus Nord 5 ו-Xiaomi Poco X8 Pro. מעבדים חזקים יותר, יותר זיכרון ואחסון, ומצלמות טובות יותר על הנייר.
5G
רשת דור 5 נותנת גלישה מהירה יותר באזורים שבהם יש כיסוי. הכיסוי בישראל מתרחב, וטלפון נשאר בשימוש שלוש שנים ויותר. לכן הקריטריון מקבל 10% מהציון. בהשוואה הזו, 5G מתחיל ב-819 ₪ ב-Galaxy A26.
מסך: רזולוציה וקצב רענון
כל הטלפונים בהשוואה הם בגודל 6.5 עד 6.83 אינץ׳, ולכן הגודל לא נכנס לציון. מה שכן נכנס:
- רזולוציה: HD+ ברוחב 720 פיקסלים, Full HD+ ברוחב 1,080, ו-1.5K ברוחב של כ-1,270. במסך בגודל הזה, ההבדל בין HD+ ל-Full HD+ נראה בטקסט קטן ובתמונות. ההבדל בין Full HD+ ל-1.5K קטן יותר.
- קצב רענון: 60Hz הוא הבסיס. 90Hz ו-120Hz הופכים גלילה לחלקה יותר, ו-144Hz מורגש בעיקר במשחקים.
בשלושה דגמים קצב הרענון לא מופיע בעמוד: Galaxy A06, Blackview A96 ו-Poco X8 Pro. הציון שלהם מחושב בלי הקריטריון הזה, והוא מסומן כחלקי. סוג הפאנל, AMOLED או LCD, מופיע בדף המוצר כשהוא צוין, אבל לא נכנס לציון, כי בכמה עמודים הוא חסר.
זיכרון ואחסון
זיכרון RAM קובע כמה אפליקציות נשארות פתוחות. 4GB עובדים לשימוש בסיסי. 8GB נותנים מרווח לכמה שנים. 12GB מתאימים למשחקים ולמי שמצלם הרבה. בציון נכנס רק הזיכרון הפיזי. "הרחבת זיכרון" לוקחת מקום מהאחסון, והיא לא נספרת.
האחסון נע בין 64GB ל-512GB. תמונות וסרטונים ממלאים טלפון מהר, ולכן 128GB הם מינימום סביר. בחלק מהדגמים יש שקע microSD. ב-OnePlus Nord CE5 המגש היברידי: אפשר שני כרטיסי סים, או סים אחד וכרטיס זיכרון.
סוללה וטעינה
רוב העמודים מפרסמים קיבולת ולא זמן שימוש. לכן הציון מחושב לפי הקיבולת, ביחס לסוללה הגדולה בהשוואה, 6,500mAh ב-Poco X8 Pro. רוב הדגמים נמצאים בין 5,000 ל-5,200mAh, ו-Blackview A96 הוא היחיד מתחת, עם 4,380mAh.
מהירות הטעינה מופיעה בדף המוצר ולא בציון, כי בשלושת דגמי Samsung היא לא מופיעה בעמוד. ב-OnePlus הטעינה 80W, ב-Poco יש מטען 100W באריזה, וב-HMD הטעינה 20W. ב-Galaxy A06 העמוד מציין שאין ראש מטען באריזה.
מצלמה
קשה להשוות מצלמות מתוך מפרט. מספר המגה-פיקסלים לא אומר הרבה על איכות התמונה. לכן הציון בודק נתון אחד: האם יש מייצב תמונה אופטי, OIS, במצלמה הראשית. המייצב עוזר בתאורה חלשה ובווידאו בתנועה. הוא מוצהר בחמישה דגמים, וחסר בשלושת הזולים. הקריטריון מקבל 5%.
אחריות ויבואן
רוב הדגמים מגיעים עם שנתיים אחריות. Galaxy A57 ו-HMD Pulse Pro מגיעים עם שנה. שני דגמי Samsung הזולים, A26 ו-A06, מסומנים ב-KSP כיבואן מקביל. האחריות שלהם היא של היבואן ולא של Samsung ישראל. ב-Poco X8 Pro העמוד מציין שהאחריות לא מכסה נזקי נוזלים ואבק.
מחיר
המחיר מקבל 25% מהציון. הוא מחושב ביחס לזול בהשוואה, 399 ₪. זה המחיר הרגיל ב-KSP ב-18.10.2026, בלי מבצעים ובלי מחירי מועדון. בגלל המשקל של המחיר, טלפון זול ופשוט מקבל ציון לא רחוק מטלפון שעולה פי ארבעה ויותר.
מה עוד בודקים
- eSIM: מוצהר ב-Galaxy A57. ב-Nord 5 העמוד מציין שאין. בשאר הדגמים זה לא צוין.
- שקע אוזניות: קיים ב-HMD Pulse Pro, ב-Galaxy A06 וב-Blackview A96 לפי העמודים.
- עדכוני תוכנה: HMD מצהירה על שני עדכוני מערכת ושלוש שנות עדכוני אבטחה. בשאר העמודים זה לא צוין.
איך קוראים את הציון
הציון מוצג בסולם של 7 עד 10. הוא מחושב מתשעה קריטריונים עם משקלות קבועים. ההבדלים בין המקומות קטנים. לכן כדאי לבחור קודם את רמת המחיר, ואז להשוות בתוכה את הקריטריונים שחשובים לכם.
שאלות נפוצות
צריך טלפון עם 5G?
לא חובה, אבל טלפון נשאר בשימוש שלוש שנים ויותר. בהשוואה הזו, 5G מתחיל ב-819 ₪ ב-Samsung Galaxy A26. שלושת הדגמים הזולים, HMD Pulse Pro, Samsung Galaxy A06 ו-Blackview A96, תומכים עד 4G.
מה ההבדל בין יבואן רשמי ליבואן מקביל?
יבואן רשמי מקבל את המכשירים ישירות מהיצרן ונותן אחריות בשמו. יבואן מקביל מביא את אותו דגם בדרך אחרת, והאחריות היא שלו. בהשוואה, Galaxy A26 ו-Galaxy A06 מסומנים ב-KSP כיבואן מקביל, עם שנתיים אחריות. Galaxy A57 מגיע מהיבואן הרשמי, עם שנה.
כמה RAM מספיק בטלפון?
לשיחות, וואטסאפ וניווט, 4GB עובדים. מי שפותח הרבה אפליקציות, מצלם הרבה או משחק ירגיש הבדל ב-8GB ומעלה. הנתון בציון הוא הזיכרון הפיזי, בלי הרחבה וירטואלית שלוקחת מקום מהאחסון.
למה Blackview A96 ו-Poco X8 Pro מסומנים כחלקיים?
בעמוד של Blackview A96 אין טבלת מפרט, ובעמוד של Poco X8 Pro המפרט נקטע. בשניהם קצב הרענון לא מופיע, ולכן הציון מחושב בלי הקריטריון הזה. לא השלמנו נתונים מהזיכרון.
יש מטען באריזה?
ב-Poco X8 Pro מופיע מטען 100W ברשימת התכולה. בשני דגמי OnePlus וב-HMD Pulse Pro מופיע כבל, אבל לא מטען. ב-Galaxy A06 העמוד מציין במפורש שאין ראש מטען. בשאר הדגמים התכולה לא מפורטת בעמוד.
על מה עוד לשים לב לפני שקונים?
בודקים אם צריך eSIM: ב-Galaxy A57 יש, וב-Nord 5 העמוד מציין שאין. בודקים גם אם יש שקע microSD ושקע אוזניות. המחירים הם מחירים רגילים ב-KSP ב-18.10.2026, ומשתנים במבצעים.