מסך מחשב מומלץ

התשובה הקצרה

MSI Modern MD342CQP מקבל את הציון הגבוה (9.2): מסך רחב של 34 אינץ׳, USB-C עם טעינה של 98W וכוונון גובה, ב-1,299 ₪ ב-KSP. בתקציב נמוך, MSI PRO MP241 (9) נותן 144Hz ו-DisplayPort ב-319 ₪. MSI PRO MP273QW (9) נותן 2560x1440 ב-144Hz ב-715 ₪. למשחקים, MSI MAG 244F (8.9) מגיע ל-200Hz ב-449 ₪.

חלק מהקישורים לחנויות הם קישורי שותפים: אם תקנו דרכם, ייתכן שנקבל עמלה. זה לא משנה את המחיר שלכם ולא את הציון. המדיניות המלאה

מקום ראשון בדירוג תמונה תתווסף

MSI Modern MD342CQP

MSI למחשב נייד בכבל אחד

34 אינץ׳ רחב, USB-C עם טעינה של 98W וכוונון גובה. היקר בהשוואה, 1,299 ₪.

9.2 מתוך 10
1,299 ₪ ב-KSP

השווינו עשרה מסכי מחשב של שלושה מותגים, מ-21.5 עד 34 אינץ׳, בטווח מחירים של 259 עד 1,299 ₪. המחירים והמפרטים נלקחו מדפי KSP ב-18.10.2026. הציון מחושב מחמישה קריטריונים לפי כללים קבועים, ולא בדקנו את המסכים בעצמנו.

הציון לא מתחשב בגודל המסך עצמו. כדאי להחליט קודם על הגודל ועל השימוש, משרד או משחקים, ואז להשוות.

הבחירות שלנו לפי צורך

  • תמונה תתווסף

    למחשב נייד בכבל אחד

    MSI Modern MD342CQP

    USB-C עם טעינה של 98W, 34 אינץ׳ רחב.

  • תמונה תתווסף

    2560x1440 במחיר הנמוך

    MSI PRO MP273QW E14

    715 ₪ ב-KSP, 27 אינץ׳ ב-144Hz.

  • תמונה תתווסף

    מסך רחב במחיר הנמוך

    MSI PRO MP341CQW E12

    1189 ₪ ב-KSP, 34 אינץ׳ קעור.

  • תמונה תתווסף

    המחיר הנמוך

    Lenovo L22-4e

    259 ₪ ב-KSP, מסך 21.5 אינץ׳ ב-100Hz.

  • תמונה תתווסף

    הכי מהיר למשחקים

    MSI MAG 255XF

    300Hz. 300Hz ב-DisplayPort, עד 240Hz ב-HDMI.

הדירוג המלא

  1. מקום1תמונה תתווסף

    MSI Modern MD342CQP

    MSI למחשב נייד בכבל אחד

    34 אינץ׳ רחב, USB-C עם טעינה של 98W וכוונון גובה. היקר בהשוואה, 1,299 ₪.

    יתרונות

    • חיבור מחשב נייד בכבל USB-C אחד, עם טעינה של 98W
    • כוונון גובה, סיבוב והטיה
    • 34 אינץ׳ רחב

    חסרונות

    • 1,299 ₪, היקר בהשוואה
    • 8.05 ק״ג

    למי זה מתאים

    • עמדת עבודה למחשב נייד עם מסך רחב

    למי זה פחות מתאים

    • תקציב נמוך
    • משחקים מהירים
    9.2 מתוך 10
  2. מקום2תמונה תתווסף

    144Hz ו-DisplayPort ב-319 ₪. בלי רמקולים, ובהירות 250 ניט.

    יתרונות

    • 319 ₪ ל-144Hz עם DisplayPort
    • ניגודיות 3500:1 של פאנל VA

    חסרונות

    • בהירות 250 ניט
    • בלי רמקולים וכוונון גובה

    למי זה מתאים

    • מסך עבודה זול עם תנועה חלקה

    למי זה פחות מתאים

    • עבודה על צבעים
    • מי שצריך רמקולים במסך
    9.0 מתוך 10
  3. מקום3תמונה תתווסף

    MSI PRO MP273QW E14

    MSI 2560x1440 במחיר הנמוך

    2560x1440 ב-144Hz עם רמקולים, ב-715 ₪. מסך 27 אינץ׳ חד לעבודה ולמשחקים.

    יתרונות

    • 2560x1440 ב-144Hz ב-715 ₪
    • רמקולים ושתי כניסות HDMI

    חסרונות

    • בלי כוונון גובה
    • בלי USB-C

    למי זה מתאים

    • עבודה עם כמה חלונות ומשחקים במסך 27 אינץ׳

    למי זה פחות מתאים

    • מי שרוצה לחבר מחשב נייד בכבל אחד
    9.0 מתוך 10
  4. מקום4תמונה תתווסף

    27 אינץ׳ עם רמקולים ו-DisplayPort ב-489 ₪. Full HD ו-120Hz.

    יתרונות

    • 27 אינץ׳ עם רמקולים ו-DisplayPort ב-489 ₪
    • כניסת VGA למחשבים ישנים

    חסרונות

    • Full HD במסך 27 אינץ׳, צפיפות פיקסלים נמוכה
    • בלי כוונון גובה

    למי זה מתאים

    • מסך גדול לעבודה משרדית ולצפייה

    למי זה פחות מתאים

    • עבודה עם טקסט קטן ממרחק קרוב
    8.9 מתוך 10
  5. מקום5תמונה תתווסף

    מסך גיימינג ב-200Hz גם ב-HDMI, ב-449 ₪. רמקולים לא מופיעים בעמוד.

    יתרונות

    • 200Hz ב-449 ₪
    • 120Hz ו-VRR לפי העמוד ב-PS5 וב-Xbox

    חסרונות

    • רמקולים לא מופיעים בעמוד
    • בלי כוונון גובה

    למי זה מתאים

    • משחקים במחשב או בקונסולה בתקציב נמוך

    למי זה פחות מתאים

    • עבודה עם הרבה חלונות
    8.9 מתוך 10
  6. מקום6תמונה תתווסף

    MSI PRO MP341CQW E12

    MSI מסך רחב במחיר הנמוך

    34 אינץ׳ רחב וקעור ב-1,189 ₪, עם רמקולים ו-PIP/PBP. בלי USB-C וכוונון גובה.

    יתרונות

    • 34 אינץ׳ רחב ב-1,189 ₪
    • PIP/PBP לשני מקורות על המסך
    • רמקולים

    חסרונות

    • בלי כוונון גובה
    • 100Hz בלבד ב-HDMI

    למי זה מתאים

    • עבודה עם הרבה חלונות, גיליונות ועריכה

    למי זה פחות מתאים

    • שולחן צר
    • תקציב נמוך
    8.9 מתוך 10
  7. מקום7תמונה תתווסף

    Lenovo L22-4e

    Lenovo המחיר הנמוך

    הזול בהשוואה, 259 ₪, במסך 21.5 אינץ׳. בלי DisplayPort ובלי רמקולים.

    יתרונות

    • הזול בהשוואה, 259 ₪
    • 3 שנות אחריות באתר הלקוח

    חסרונות

    • בלי DisplayPort ובלי רמקולים
    • 21.5 אינץ׳, המסך הקטן בהשוואה

    למי זה מתאים

    • מסך שני או מסך לעמדה משרדית פשוטה

    למי זה פחות מתאים

    • משחקים
    • עבודה עם כמה חלונות זה ליד זה
    8.8 מתוך 10
  8. מקום8תמונה תתווסף

    27 אינץ׳ ב-144Hz עם רמקולים ב-519 ₪. בלי DisplayPort.

    יתרונות

    • 27 אינץ׳ ב-144Hz עם רמקולים ב-519 ₪
    • 3 שנות אחריות באתר הלקוח

    חסרונות

    • בלי DisplayPort
    • Full HD במסך 27 אינץ׳

    למי זה מתאים

    • מסך גדול לעבודה ולצפייה בתקציב נמוך

    למי זה פחות מתאים

    • משחקים במחשב שמחובר רק ב-DisplayPort
    8.8 מתוך 10
  9. מקום9תמונה תתווסף

    144Hz עם DisplayPort ו-HDMI 2.1 ב-419 ₪. בלי רמקולים.

    יתרונות

    • 144Hz עם DisplayPort ב-419 ₪
    • 3 שנות אחריות באתר הלקוח

    חסרונות

    • בהירות 250 ניט
    • בלי רמקולים וכוונון גובה

    למי זה מתאים

    • מסך משחקים ראשון בתקציב נמוך

    למי זה פחות מתאים

    • מי שרוצה קצב גבוה מ-144Hz באותו מחיר
    8.8 מתוך 10
  10. מקום10תמונה תתווסף

    MSI MAG 255XF

    MSI הכי מהיר למשחקים

    300Hz ב-DisplayPort, הקצב הגבוה בהשוואה, ב-673 ₪. בהירות 250 ניט, ורמקולים לא מופיעים בעמוד.

    יתרונות

    • 300Hz, הקצב הגבוה בהשוואה
    • זמן תגובה 0.5ms (GtG, מינימום)

    חסרונות

    • בהירות 250 ניט
    • רמקולים לא מופיעים בעמוד

    למי זה מתאים

    • משחקי יריות ותחרות מהירים

    למי זה פחות מתאים

    • עבודה משרדית, שבה הקצב הגבוה לא מורגש
    8.8 מתוך 10

טבלת השוואה

מאפייןMSI Modern MD342CQPMSI PRO MP241 E14VMSI PRO MP273QW E14Asus VA279QG Eye CareMSI MAG 244FMSI PRO MP341CQW E12Lenovo L22-4eLenovo L27-4CLenovo Legion R24sMSI MAG 255XF
גודל מסך (אינץ׳)34 אינץ׳23.8 אינץ׳27 אינץ׳27 אינץ׳23.8 אינץ׳34 אינץ׳21.5 אינץ׳27 אינץ׳23.8 אינץ׳24.5 אינץ׳
רזולוציהUWQHDFull HDQHDFull HDFull HDUWQHDFull HDFull HDFull HDFull HD
סוג פאנלRapid VAVAIPSIPSRapid IPSVAIPSIPSIPSRapid IPS
מסך קעורכן, 1500Rלאלאלאלאכן, 1500Rלאלאלאלא
קצב רענון מרבי (Hz)120 Hz144 Hz144 Hz120 Hz200 Hz120 Hz100 Hz144 Hz144 Hz300 Hz
בהירות (ניט)300 ניט250 ניט300 ניט300 ניט300 ניט300 ניט250 ניט300 ניט250 ניט250 ניט
כניסות2x HDMI 2.0b, DisplayPort 1.4a, USB-C (DP Alt), 2x USB-AHDMI 2.0, DisplayPort 1.2a2x HDMI 2.0b, DisplayPort 1.2aDisplayPort 1.2, HDMI 1.4, VGAHDMI 2.0b, DisplayPort 1.2a2x HDMI 2.0b, DisplayPort 1.4aHDMI 1.4, VGA2x HDMI 1.4, VGAHDMI 2.1 TMDS, DisplayPort 1.2DisplayPort 1.4a, 2x HDMI 2.0b
DisplayPortכן, 1.4aכן, 1.2aכן, 1.2aכן, 1.2כן, 1.2aכן, 1.4aלאלאכן, 1.2כן, 1.4a
USB-Cכן, DP Alt עם טעינה של 98Wלאלאלאלאלאלאלאלאלא
רמקוליםכן, לפי תיאור המוצר ב-KSPלאכן, 2x2Wכן, 2x2Wלא צויןכן, 2x2Wלאכן, 2x3Wלאלא צוין
כוונון גובהכן, 0–110 מ״מ, וגם סיבוב והטיהלא, הטיה בלבדלא, הטיה בלבדלא, הטיה בלבדלא, הטיה בלבדלא, הטיה בלבדלא, הטיה בלבדלא, הטיה בלבדלא, הטיה בלבדלא, הטיה בלבד
סנכרון רענוןAdaptive-SyncAdaptive-Sync, 48–144HzAMD FreeSync, 48–144HzAdaptive-SyncAMD FreeSync Premium, 48–200HzAdaptive-Sync, 48–120Hzלא צויןAMD FreeSyncVESA MediaSyncAMD FreeSync Premium, 48–300Hz
רזולוציה ושטח עבודה (ציון)10.06.58.66.56.510.06.56.56.56.5
קצב רענון (ציון)6.36.96.96.38.26.35.86.96.910.0
בהירות (ציון)10.08.310.010.010.010.08.310.08.38.3
חיבורים ונוחות (ציון)10.04.06.06.04.06.01.04.04.04.0
מחיר (ציון)2.08.13.65.35.82.210.05.06.23.8
ציון כולל9.29.09.08.98.98.98.88.88.88.8
המחיר הנמוך שבדקנו1,299 ₪ KSP 319 ₪ KSP 715 ₪ KSP 489 ₪ KSP 449 ₪ KSP 1,189 ₪ KSP 259 ₪ KSP 519 ₪ KSP 419 ₪ KSP 673 ₪ KSP

מחליקים הצידה כדי לראות את כל המוצרים.

איך דירגנו

קריטריוןהשפעה על הציוןאיך נקבע הציון
רזולוציה ושטח עבודהבינוניתמספר הפיקסלים במסך (רוחב × גובה), ביחס לגבוה בהשוואה, בשורש: ציון = √(פיקסלים ÷ הגבוה) × 10. יותר פיקסלים נותנים יותר מקום לחלונות ותמונה חדה יותר. השורש מקטין את הפער, כדי שמסך Full HD לא יאבד את כל הניקוד.
קצב רענוןבינוניתקצב הרענון המקסימלי שהיצרן מצהיר (Hz), ביחס לגבוה בהשוואה, בשורש: ציון = √(קצב ÷ הגבוה) × 10. קצב גבוה מורגש בעיקר במשחקים מהירים, ולכן השורש מקטין את הפער. כשהקצב שונה בין HDMI ל-DisplayPort, נלקח הגבוה והבסיס מציין באיזו כניסה.
בהירותנמוכההבהירות הרגילה שהיצרן מצהיר (ניט), ביחס לגבוהה בהשוואה: ציון = בהירות ÷ הגבוהה × 10. אם לא פורסמה, אין ציון.
חיבורים ונוחותגבוההשישה פריטים מוצהרים: כניסת DisplayPort = 2; רמקולים מובנים = 2; כוונון גובה במעמד = 2; כניסת USB-C עם תמונה = 2; חיבור לזרוע או לקיר בתקן VESA = 1; סנכרון רענון (FreeSync או Adaptive-Sync) = 1. ציון = הסכום, עד 10. פריט שלא מופיע בעמוד נספר כלא מוצהר, וזה מפורט בבסיס הציון.
מחירגבוהההמחיר הנמוך ביותר שאומת בדף חנות ישראלית ב-18.10.2026 (מחיר רגיל, לא מחיר מועדון), ביחס לזול בהשוואה: ציון = המחיר הזול ÷ מחיר המוצר × 10. מחיר שלא אומת לא מוצג ולא נכנס לחישוב, והמוצר לא מקבל ציון בקריטריון.

הדירוג מבוסס על מפרטי יצרנים ודפי חנויות שנבדקו ב-17.10.2026. לא בדקנו את המוצרים פיזית.

על מה נשען הציון של MSI Modern MD342CQP
קריטריוןציוןבסיס
רזולוציה ושטח עבודה10.03440x1440 = 4.95 מיליון פיקסלים. הגבוה בהשוואה 4.95 מיליון; ציון = √(4.95 ÷ 4.95) × 10 מקור
קצב רענון6.3120Hz. הגבוה בהשוואה 300Hz (טווח 100–300); ציון = √(120 ÷ 300) × 10. 120Hz ב-DisplayPort וב-USB-C, עד 100Hz ב-HDMI מקור
בהירות10.0בהירות 300 ניט. הגבוה בהשוואה 300 ניט (טווח 250–300); ציון = 300 ÷ 300 × 10 מקור
חיבורים ונוחות10.0DisplayPort: כן, 1.4a (2); רמקולים: כן, לפי תיאור המוצר ב-KSP (2); כוונון גובה: כן, 0–110 מ״מ, וגם סיבוב והטיה (2); USB-C: כן, DP Alt עם טעינה של 98W (2); VESA: 75x75 (1); סנכרון רענון: Adaptive-Sync (1). סה״כ 10 מתוך 10 מקור
מחיר2.01299 ₪ (KSP, נבדק 18.10.2026). הזול בהשוואה 259 ₪ (טווח 259–1299 ₪); ציון = 259 ÷ 1299 × 10 מקור
על מה נשען הציון של MSI PRO MP241 E14V
קריטריוןציוןבסיס
רזולוציה ושטח עבודה6.51920x1080 = 2.07 מיליון פיקסלים. הגבוה בהשוואה 4.95 מיליון; ציון = √(2.07 ÷ 4.95) × 10 מקור
קצב רענון6.9144Hz. הגבוה בהשוואה 300Hz (טווח 100–300); ציון = √(144 ÷ 300) × 10 מקור
בהירות8.3בהירות 250 ניט. הגבוה בהשוואה 300 ניט (טווח 250–300); ציון = 250 ÷ 300 × 10 מקור
חיבורים ונוחות4.0DisplayPort: כן, 1.2a (2); רמקולים: לא (0); כוונון גובה: לא, הטיה בלבד (0); USB-C: לא (0); VESA: 100x100 (1); סנכרון רענון: Adaptive-Sync, 48–144Hz (1). סה״כ 4 מתוך 10 מקור
מחיר8.1319 ₪ (KSP, נבדק 18.10.2026). הזול בהשוואה 259 ₪ (טווח 259–1299 ₪); ציון = 259 ÷ 319 × 10 מקור
על מה נשען הציון של MSI PRO MP273QW E14
קריטריוןציוןבסיס
רזולוציה ושטח עבודה8.62560x1440 = 3.69 מיליון פיקסלים. הגבוה בהשוואה 4.95 מיליון; ציון = √(3.69 ÷ 4.95) × 10 מקור
קצב רענון6.9144Hz. הגבוה בהשוואה 300Hz (טווח 100–300); ציון = √(144 ÷ 300) × 10 מקור
בהירות10.0בהירות 300 ניט. הגבוה בהשוואה 300 ניט (טווח 250–300); ציון = 300 ÷ 300 × 10 מקור
חיבורים ונוחות6.0DisplayPort: כן, 1.2a (2); רמקולים: כן, 2x2W (2); כוונון גובה: לא, הטיה בלבד (0); USB-C: לא (0); VESA: 100x100 (1); סנכרון רענון: AMD FreeSync, 48–144Hz (1). סה״כ 6 מתוך 10 מקור
מחיר3.6715 ₪ (KSP, נבדק 18.10.2026). הזול בהשוואה 259 ₪ (טווח 259–1299 ₪); ציון = 259 ÷ 715 × 10 מקור
על מה נשען הציון של Asus VA279QG Eye Care
קריטריוןציוןבסיס
רזולוציה ושטח עבודה6.51920x1080 = 2.07 מיליון פיקסלים. הגבוה בהשוואה 4.95 מיליון; ציון = √(2.07 ÷ 4.95) × 10 מקור
קצב רענון6.3120Hz. הגבוה בהשוואה 300Hz (טווח 100–300); ציון = √(120 ÷ 300) × 10 מקור
בהירות10.0בהירות 300 ניט. הגבוה בהשוואה 300 ניט (טווח 250–300); ציון = 300 ÷ 300 × 10 מקור
חיבורים ונוחות6.0DisplayPort: כן, 1.2 (2); רמקולים: כן, 2x2W (2); כוונון גובה: לא, הטיה בלבד (0); USB-C: לא (0); VESA: 100x100 (1); סנכרון רענון: Adaptive-Sync (1). סה״כ 6 מתוך 10 מקור
מחיר5.3489 ₪ (KSP, נבדק 18.10.2026). הזול בהשוואה 259 ₪ (טווח 259–1299 ₪); ציון = 259 ÷ 489 × 10 מקור
על מה נשען הציון של MSI MAG 244F
קריטריוןציוןבסיס
רזולוציה ושטח עבודה6.51920x1080 = 2.07 מיליון פיקסלים. הגבוה בהשוואה 4.95 מיליון; ציון = √(2.07 ÷ 4.95) × 10 מקור
קצב רענון8.2200Hz. הגבוה בהשוואה 300Hz (טווח 100–300); ציון = √(200 ÷ 300) × 10. 200Hz גם ב-HDMI וגם ב-DisplayPort מקור
בהירות10.0בהירות 300 ניט. הגבוה בהשוואה 300 ניט (טווח 250–300); ציון = 300 ÷ 300 × 10 מקור
חיבורים ונוחות4.0DisplayPort: כן, 1.2a (2); רמקולים: לא מוצהרים (0); כוונון גובה: לא, הטיה בלבד (0); USB-C: לא (0); VESA: 100x100 (1); סנכרון רענון: AMD FreeSync Premium, 48–200Hz (1). סה״כ 4 מתוך 10 מקור
מחיר5.8449 ₪ (KSP, נבדק 18.10.2026). הזול בהשוואה 259 ₪ (טווח 259–1299 ₪); ציון = 259 ÷ 449 × 10 מקור
על מה נשען הציון של MSI PRO MP341CQW E12
קריטריוןציוןבסיס
רזולוציה ושטח עבודה10.03440x1440 = 4.95 מיליון פיקסלים. הגבוה בהשוואה 4.95 מיליון; ציון = √(4.95 ÷ 4.95) × 10 מקור
קצב רענון6.3120Hz. הגבוה בהשוואה 300Hz (טווח 100–300); ציון = √(120 ÷ 300) × 10. 120Hz ב-DisplayPort, עד 100Hz ב-HDMI מקור
בהירות10.0בהירות 300 ניט. הגבוה בהשוואה 300 ניט (טווח 250–300); ציון = 300 ÷ 300 × 10 מקור
חיבורים ונוחות6.0DisplayPort: כן, 1.4a (2); רמקולים: כן, 2x2W (2); כוונון גובה: לא, הטיה בלבד (0); USB-C: לא (0); VESA: 100x100 (1); סנכרון רענון: Adaptive-Sync, 48–120Hz (1). סה״כ 6 מתוך 10 מקור
מחיר2.21189 ₪ (KSP, נבדק 18.10.2026). הזול בהשוואה 259 ₪ (טווח 259–1299 ₪); ציון = 259 ÷ 1189 × 10 מקור
על מה נשען הציון של Lenovo L22-4e
קריטריוןציוןבסיס
רזולוציה ושטח עבודה6.51920x1080 = 2.07 מיליון פיקסלים. הגבוה בהשוואה 4.95 מיליון; ציון = √(2.07 ÷ 4.95) × 10 מקור
קצב רענון5.8100Hz. הגבוה בהשוואה 300Hz (טווח 100–300); ציון = √(100 ÷ 300) × 10 מקור
בהירות8.3בהירות 250 ניט. הגבוה בהשוואה 300 ניט (טווח 250–300); ציון = 250 ÷ 300 × 10 מקור
חיבורים ונוחות1.0DisplayPort: לא (0); רמקולים: לא (0); כוונון גובה: לא, הטיה בלבד (0); USB-C: לא (0); VESA: 100x100 (1); סנכרון רענון: לא מוצהר (0). סה״כ 1 מתוך 10 מקור
מחיר10.0259 ₪ (KSP, נבדק 18.10.2026). הזול בהשוואה 259 ₪ (טווח 259–1299 ₪); ציון = 259 ÷ 259 × 10 מקור
על מה נשען הציון של Lenovo L27-4C
קריטריוןציוןבסיס
רזולוציה ושטח עבודה6.51920x1080 = 2.07 מיליון פיקסלים. הגבוה בהשוואה 4.95 מיליון; ציון = √(2.07 ÷ 4.95) × 10 מקור
קצב רענון6.9144Hz. הגבוה בהשוואה 300Hz (טווח 100–300); ציון = √(144 ÷ 300) × 10 מקור
בהירות10.0בהירות 300 ניט. הגבוה בהשוואה 300 ניט (טווח 250–300); ציון = 300 ÷ 300 × 10 מקור
חיבורים ונוחות4.0DisplayPort: לא (0); רמקולים: כן, 2x3W (2); כוונון גובה: לא, הטיה בלבד (0); USB-C: לא (0); VESA: 100x100 (1); סנכרון רענון: AMD FreeSync (1). סה״כ 4 מתוך 10 מקור
מחיר5.0519 ₪ (KSP, נבדק 18.10.2026). הזול בהשוואה 259 ₪ (טווח 259–1299 ₪); ציון = 259 ÷ 519 × 10 מקור
על מה נשען הציון של Lenovo Legion R24s
קריטריוןציוןבסיס
רזולוציה ושטח עבודה6.51920x1080 = 2.07 מיליון פיקסלים. הגבוה בהשוואה 4.95 מיליון; ציון = √(2.07 ÷ 4.95) × 10 מקור
קצב רענון6.9144Hz. הגבוה בהשוואה 300Hz (טווח 100–300); ציון = √(144 ÷ 300) × 10 מקור
בהירות8.3בהירות 250 ניט. הגבוה בהשוואה 300 ניט (טווח 250–300); ציון = 250 ÷ 300 × 10 מקור
חיבורים ונוחות4.0DisplayPort: כן, 1.2 (2); רמקולים: לא (0); כוונון גובה: לא, הטיה בלבד (0); USB-C: לא (0); VESA: 100x100 (1); סנכרון רענון: VESA MediaSync (1). סה״כ 4 מתוך 10 מקור
מחיר6.2419 ₪ (KSP, נבדק 18.10.2026). הזול בהשוואה 259 ₪ (טווח 259–1299 ₪); ציון = 259 ÷ 419 × 10 מקור
על מה נשען הציון של MSI MAG 255XF
קריטריוןציוןבסיס
רזולוציה ושטח עבודה6.51920x1080 = 2.07 מיליון פיקסלים. הגבוה בהשוואה 4.95 מיליון; ציון = √(2.07 ÷ 4.95) × 10 מקור
קצב רענון10.0300Hz. הגבוה בהשוואה 300Hz (טווח 100–300); ציון = √(300 ÷ 300) × 10. 300Hz ב-DisplayPort, עד 240Hz ב-HDMI מקור
בהירות8.3בהירות 250 ניט. הגבוה בהשוואה 300 ניט (טווח 250–300); ציון = 250 ÷ 300 × 10 מקור
חיבורים ונוחות4.0DisplayPort: כן, 1.4a (2); רמקולים: לא מוצהרים (0); כוונון גובה: לא, הטיה בלבד (0); USB-C: לא (0); VESA: 100x100 (1); סנכרון רענון: AMD FreeSync Premium, 48–300Hz (1). סה״כ 4 מתוך 10 מקור
מחיר3.8673 ₪ (KSP, נבדק 18.10.2026). הזול בהשוואה 259 ₪ (טווח 259–1299 ₪); ציון = 259 ÷ 673 × 10 מקור

שיטת הדירוג המלאה

מדריך קנייה

איך לבחור מסך מחשב

מסך מחשב נשאר על השולחן הרבה שנים, לפעמים יותר מהמחשב עצמו. לכן כדאי לבחור אותו לפי השימוש: עבודה משרדית, עבודה עם הרבה חלונות, משחקים, או חיבור של מחשב נייד. בהשוואה הזאת יש עשרה מסכים שנמכרים ב-KSP, מ-21.5 עד 34 אינץ׳, במחירים של 259 עד 1,299 ₪. המפרטים והמחירים נלקחו מדפי החנות ב-18.10.2026. לא בדקנו את המסכים בעצמנו.

גודל ורזולוציה

גודל המסך והרזולוציה הולכים יחד. במסך של 24 אינץ׳, רזולוציית Full HD (1920x1080) נראית חדה מספיק לרוב העבודה. במסך של 27 אינץ׳ באותה רזולוציה הפיקסלים גדולים יותר, וטקסט נראה פחות חד ממרחק של חצי מטר. לכן ב-27 אינץ׳ כדאי לשקול 2560x1440.

מסך רחב של 34 אינץ׳ ברזולוציה 3440x1440 נותן שטח עבודה של כמעט שני מסכים רגילים. הוא נוח לגיליונות, לעריכת וידאו ולעבודה עם כמה חלונות זה ליד זה. הוא צריך שולחן רחב ועמוק, ושוקל 7.1 עד 8.05 ק״ג לפי העמודים.

הציון לא נותן נקודות על גודל המסך עצמו, אלא על מספר הפיקסלים. לכן כדאי להחליט קודם על הגודל שמתאים לשולחן, ואז להשוות בין המסכים בגודל הזה.

קצב רענון

קצב הרענון הוא מספר הפעמים בשנייה שהמסך מתעדכן. 60Hz היה הסטנדרט במשך שנים. היום גם מסכים משרדיים זולים מגיעים ל-100Hz עד 144Hz, וזה מורגש בגלילה ובתנועת העכבר. במשחקים מהירים, 200Hz ו-300Hz מורגשים יותר, בתנאי שהמחשב מסוגל להוציא כל כך הרבה פריימים.

שימו לב לכניסה. בחלק מהמסכים הקצב המרבי זמין רק ב-DisplayPort. למשל, MSI MAG 255XF מגיע ל-300Hz ב-DisplayPort ול-240Hz ב-HDMI. בשני המסכים הרחבים של MSI, HDMI מוגבל ל-100Hz.

סוג הפאנל

במסכים בהשוואה יש שני סוגי פאנלים. IPS נותן זוויות צפייה רחבות וצבעים יציבים. VA נותן ניגודיות גבוהה יותר, ולפי העמודים 3500:1 לעומת 1000:1 עד 1500:1 ב-IPS. שחור במסך VA נראה עמוק יותר בחדר חשוך. סוג הפאנל לא נכנס לציון, כי לכל אחד יש יתרון אחר, אבל הוא מופיע בטבלה.

מה נכנס לציון

  • רזולוציה (20%). מספר הפיקסלים, ביחס למסך עם הכי הרבה פיקסלים, בשורש.
  • קצב רענון (20%). הקצב המרבי, ביחס לגבוה בהשוואה, בשורש.
  • בהירות (10%). 250 או 300 ניט בכל המסכים כאן. ההבדל קטן, ולכן המשקל נמוך.
  • חיבורים ונוחות (25%). DisplayPort, רמקולים, כוונון גובה, USB-C עם תמונה, תקן VESA לזרוע וסנכרון רענון. פריט שלא מופיע בעמוד נספר כלא מוצהר.
  • מחיר (25%). המחיר הרגיל ב-KSP, ביחס לזול בהשוואה.

מה יוצא מהנתונים

לעבודה עם מחשב נייד. MSI Modern MD342CQP הוא היחיד עם USB-C שמעביר תמונה ומטעין את המחשב ב-98W. הוא גם היחיד עם כוונון גובה, סיבוב והטיה. הוא היקר בהשוואה.

מסך רחב בפחות כסף. MSI PRO MP341CQW עולה 110 ₪ פחות, עם אותו גודל ורזולוציה. אין לו USB-C וכוונון גובה, אבל יש לו תמיכה בשני מקורות על המסך במקביל.

27 אינץ׳ חד. MSI PRO MP273QW הוא המסך היחיד בהשוואה ברזולוציה 2560x1440, עם 144Hz ורמקולים, ב-715 ₪.

27 אינץ׳ בתקציב. Asus VA279QG ו-Lenovo L27-4C עולים פחות מ-520 ₪, ושניהם עם רמקולים. ל-Asus יש DisplayPort, ול-Lenovo יש 144Hz אבל בלי DisplayPort.

למשחקים. MSI MAG 244F מגיע ל-200Hz ב-449 ₪, ולפי העמוד תומך ב-120Hz ובקצב משתנה בקונסולות. MSI MAG 255XF מגיע ל-300Hz ב-673 ₪. Lenovo Legion R24s נותן 144Hz עם DisplayPort ב-419 ₪.

הכי זול. MSI PRO MP241 עולה 319 ₪, עם 144Hz ו-DisplayPort. Lenovo L22-4e עולה 259 ₪, במסך קטן יותר של 21.5 אינץ׳, עם HDMI ו-VGA בלבד.

דברים שכדאי לבדוק לפני הקנייה

  • החיבור במחשב שלכם. מחשב נייד בלי HDMI או DisplayPort צריך USB-C עם תמונה או מתאם.
  • מעמד. ברוב המסכים כאן אפשר רק להטות. אם אתם צריכים גובה אחר, אפשר לקנות זרוע VESA. כל המסכים בהשוואה תומכים בה.
  • רמקולים. בחלק מהעמודים רמקולים לא מוזכרים. אם הם חשובים, כדאי לבדוק מול היבואן.
  • אחריות. לכל המסכים כאן יש 3 שנות אחריות לפי העמודים, חלקם באיסוף והחזרה וחלקם באתר הלקוח.

מה עם מסכים שלא נכנסו

ב-KSP נמכרים עוד מסכים רבים, וההשוואה כאן מכסה רק חלק קטן מהם. בחרנו מסכים שהעמוד שלהם כולל מפרט מלא מספיק כדי לחשב ציון. מסך שלא מופיע כאן אינו בהכרח פחות טוב. אפשר להשוות אותו לפי אותם פרמטרים: רזולוציה ביחס לגודל, קצב רענון, כניסות ומחיר.

לסיכום

למשרד, מסך של 24 או 27 אינץ׳ ב-144Hz עם DisplayPort עולה היום מתחת ל-500 ₪. לעבודה עם הרבה חלונות, כדאי לשקול 2560x1440 או מסך רחב. ולמשחקים, קצב רענון גבוה ו-DisplayPort חשובים יותר מכל דבר אחר בטבלה.

שאלות נפוצות

איזה גודל מסך לקנות?

לשולחן עבודה רגיל, 24 או 27 אינץ׳. במסך 27 אינץ׳ Full HD הפיקסלים גדולים יחסית, וטקסט נראה פחות חד ממרחק קרוב. לכן ב-27 אינץ׳ כדאי לשקול 2560x1440. מסך רחב של 34 אינץ׳ מחליף שני מסכים, אבל צריך שולחן עמוק ורחב.

צריך 144Hz ומעלה לעבודה?

לא חייבים. קצב רענון גבוה הופך גלילה ותנועת עכבר לחלקות יותר, אבל ההבדל הגדול מורגש במשחקים. 144Hz הפך למחיר נמוך, ולכן גם רוב המסכים המשרדיים בהשוואה תומכים בו.

מה ההבדל בין IPS ל-VA?

בפאנל IPS זוויות הצפייה רחבות והצבעים יציבים יותר. בפאנל VA הניגודיות גבוהה יותר, ולפי העמודים היא 3500:1 לעומת 1000:1 עד 1500:1 במסכי ה-IPS בהשוואה, כך ששחור נראה עמוק יותר. סוג הפאנל לא נכנס לציון, אבל הוא מופיע בטבלה.

למה DisplayPort חשוב?

בכרטיסי מסך של מחשב נייח, DisplayPort הוא בדרך כלל החיבור שתומך בקצב הרענון הגבוה ביותר. בחלק מהמסכים בהשוואה הקצב ב-HDMI נמוך יותר. למשל, MAG 255XF מגיע ל-300Hz רק ב-DisplayPort. מסך בלי DisplayPort מתאים בעיקר למחשבים משרדיים.

מה נותן USB-C במסך?

חיבור של מחשב נייד בכבל אחד, שמעביר תמונה ומטעין את המחשב. בהשוואה רק ל-MSI Modern MD342CQP יש USB-C כזה, עם טעינה של 98W ומפצל USB. לפני הקנייה כדאי לוודא שה-USB-C של המחשב תומך בתמונה.

למה חלק מהמסכים מקבלים 0 על רמקולים?

כשהעמוד ב-KSP לא מזכיר רמקולים, ספרנו אותם כלא מוצהרים. בשני מסכי MAG מופיעה רק יציאת אוזניות. אם רמקולים חשובים לכם, כדאי לבדוק מול היבואן לפני הקנייה.

מקורות

  1. KSP: דף MSI PRO MP241 E14V (נבדק 2026-10-18)
  2. KSP: דף Asus VA279QG Eye Care (נבדק 2026-10-18)
  3. KSP: דף Lenovo L22-4e (נבדק 2026-10-18)
  4. KSP: דף MSI PRO MP273QW E14 (נבדק 2026-10-18)
  5. KSP: דף Lenovo L27-4C (נבדק 2026-10-18)
  6. KSP: דף MSI PRO MP341CQW E12 (נבדק 2026-10-18)
  7. KSP: דף MSI MAG 255XF (נבדק 2026-10-18)
  8. KSP: דף MSI Modern MD342CQP (נבדק 2026-10-18)
  9. KSP: דף MSI MAG 244F (נבדק 2026-10-18)
  10. KSP: דף Lenovo Legion R24s (נבדק 2026-10-18)
להשוואה